Nie je žiadnym tajomstvom, že dostať sa do dodávateľského reťazca spoločnosti Apple, je náročný proces. Ak sa to však firme podarí, musí si davať veľký pozor na to, aby si svoju pozíciu udržala. Čínske BOE to žiaľ nerešpektovalo, rozhodlo sa podvádzať a to ho môže vo finále stáť vypovedanie zmluvy. Jedným hlúpym podvodom sa tak firma môže pripraviť o miliardy EUR.

Aby sme boli presnejší, firma sa v časoch krízy rozhodla, že si samovoľne upravý dizajn technológie, ktorú navrhla spoločnosť Apple. Všetko samozrejme prebehlo bez akéhokoľvek súhlasu technologického giganta.

Nakoľko mala firma zrejme snahu o zvýšenie vlastného výnosu, v OLED paneloch začala používať obvody s väčšou šírkou. Spoločnosť Apple na to však našťastie zakrátko prišla a spoločnosti BOE okamžite prikázala zastaviť výrobu nových displejov a podať oficiálne vysvetlenie. To firma medzičasom urobila, no spoločnosti Apple to zrejme nestačilo.

Prečítajte si tiež  iOS 16 a iPadOS 16: dátum predstavenia, podporované zariadenia a všetky očakávané novinky (aktualizované 18. 5. 2022)

Aj preto sa má Apple podľa portálu Macrumors najnovšie rozhodovať, či zaradí BOE do dodávateľského reťazca pre iPhone 14 a iPhone 14 Max.

Pôvodne sa s čínskym výrobcom počítalo, avšak po tom ako sklamal, už stratil dôveru. No a tá je v tomto biznise evidentne veľmi dôležitá. Apple si che skrátka zachovať svoj štandard kvality, ktorý je podmienený prísnym kontrolným procesom. A ak si niekto plánuje robiť čo len chce, musí ísť z kola von.

Namiesto BOE sa o objednávku môžu starať iba dve spoločnosti 

Zdroj: AppleInsider

Výroba, ktorá mala pôvodne patriť BOE tak môže prepadnúť na spoločnosti Samsung a LG, pričom prvá objednávka počíta až so 150 miliónmi dotykovými panelmi pre budúci iPhone. Inými slovami, výrobcovia si dobre zarobia.

Prečítajte si tiež  Toto je 5 noviniek, ktoré dorazili do Apple CarPlay spolu s iOS 15

Samsung bude mať zrejme na starosti displeje pre drahšie prevedenia iPhone 14 Pro a iPhone 14 Max, zatiaľ čo LG displeje pre dostupnejšie modely iPhone 14 a iPhone 14 Max.

O tom, ako to dopadne s BOE vás budeme informovať hneď, ako sa dozvieme nové informácie. Myslíte si, že by mala byť firma vylúčená z dodávateľských reťazcov? Dajte nám vedieť do komentára.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.