Ako už iste viete, spoločnosť Apple bude nútená sa vzdať portu Lightning a nahradiť ho konektorom USB-C. Podľa známeho analytika Ming-Chi Kuoa bude budúca generácia iPhonu 15 Pro a iPhonu 15 Pro Max vybavená portom USB-C s podporou USB 3.2 alebo Thunderbolt 3, čím by tieto zariadenia získali výraznú výhodu oproti existujúcim modelom.

Prečítajte si tiež  To snáď nemyslia vážne. Základný iPad 10. generácie má zásadný problém s USB-C portom

Thunderbolt 3 ponúka šírku pásma až 40 Gb/s, zatiaľ čo konektor Lightning má na všetkých existujúcich iPhonoch rýchlosť iba USB 2.0 do 480 Mb/s. Aj napriek reálnym obmedzeniam výkonu by iPhone 15 Pro s portom USB-C Thunderbolt ponúkal výrazne vyššiu rýchlosť prenosu dát. Vďaka tomu by bolo možné oveľa rýchlejšie prenášať veľké súbory ako napríklad fotografie vo formáte ProRAW alebo videá v 4K či 8K.

Aj keby modely iPhone 15 Pro získali len podporu USB 3.2, znamenalo by to teoretickú prenosovú rýchlosť od 5 do 20 Gb/s v závislosti od presnej špecifikácie, čo by bolo stále výrazne rýchlejšie ako Lightning. Postupne by sa z tohoto kroku mohol stať štandard v rámci takmer celého portfólia jablkových telefónov.

iPhone koncept s USB-C
Zdroj: MacRumors

Väčšina iPadov s portmi USB-C už ponúka vyššie prenosové rýchlosti. iPady Pro s čipom M1 a M2 podporujú Thunderbolt 3 s prenosovou rýchlosťou až 40 Gb/s. Ostatné modely síce nedosahujú až tak veľkú rýchlosť, no stále si v porovnaní s predchádzajúcimi rýchlosťami polepšili. Jedinou výnimkou je nový základný iPad 10. generácie s portom USB-C, ktorý je naďalej obmedzený na rýchlosť USB 2.0.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Reklama

Môže ťa zaujímať
- Reklama -