Minuloročný vlajkový model iPhone 14 Pro Max sa svojho času stal rekordérom na poli rýchlosti sťahovania v rámci mobilného pripojenia. Zdá sa však, že tohtoročný model ho prekonal s obrovským náskokom. Nová správa výskumnej spoločnosti Ookla ukazuje, ako si vedie nový high-endový model v rýchlosti sťahovania v porovnaní s ostatnými smartfónmi.

Portál Ookla dnes zverejnil svoju najnovšiu správu, v ktorej porovnáva hlavných operátorov podľa rýchlosti sťahovania a odosielania, konzistencie, dostupnosti a ďalších kritérií. Správa obsahuje aj údaje o tom, ako sa najpopulárnejšie smartfóny v USA umiestnili v 3. štvrťroku 2023 z hľadiska rýchlosti sťahovania, odosielania a latencie.

Ešte na jeseň 2022 bol iPhone 14 Pro Max najrýchlejším smartfónom, no potom prehral boj titul so svojim juhokórejským konkurentom.

V teste mal iPhone 14 Pro Max priemernú rýchlosť sťahovania 127,83 Mb/s, pričom po novom roku bol najrýchlejší Samsung Galaxy S23 Ultra s priemernou rýchlosťou sťahovania 161,86 Mb/s. Teraz sa, ale karta opäť obracia.

iPhone 15 Pro Max je rekordérom v rýchlosti sťahovania

Nový iPhone 15 Pro Max prekonal všetky ostatné zariadenia v rebríčku s mediánom rýchlosti sťahovania 251,37 Mb/s. V porovnaní s rýchlosťou 127,83 Mb/s, ktorú dosiahol iPhone 14 Pro Max v druhom štvrťroku tohto roka, dosiahol model iPhone 15 Pro Max o 96,6 % vyššiu rýchlosť.

iPhone 15 Pro Max rýchlosť sťahovania
Zdroj: Ookla Speedtest

Prvé dve priečky tak patria spoločnosti Apple, ktoré zastupuje iPhone 15 Pro Max s neuveriteľnou rýchlosťou 251,37 Mb/s a iPhone 15 Pro s 227,41 Mb/s. Takmer o stovku nižšie skóre dosiahol Samsung Galaxy S23 Ultra, nasledovaný Samsungom Galaxy Z Fold4. Päticu najvýkonnejších smartfónov v kategórii rýchlosti sťahovania uzatvára Google Pixel 7 Pro.

Spoločnosť Apple chce v budúcom roku opäť povýšiť výkon a rýchlosť mobilného pripojenia svojich smartfónov. Je teda viac než pravdepodobné, že budúca generácia iPhonu 16 sa opäť ocitne na popredných priečkach rebríčka rýchlosti sťahovania.

Prečítajte si tiež  Chcete iPhone 15 Pro / 15 Pro Max? Na tieto modely budete čakať najkratšie

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -