Spoločnosť Apple nám len pred pár týždňami predstavila úplne nový iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, kde ponúkla tie najmodernejšie inovácie pre rok 2023. A aj keď sú tieto zariadenia zaujímavé a lákavé, možno by ste si na ne radšej mali nechať zájsť chuť. V prvom rade totiž vôbec nie sú dokonalé a v druhom rade sa na ne v súčasnosti čaká aj niekoľko mesiacov. Vyberte si radšej starší iPhone 14 Pro, ktorý teraz kúpite v zľave za rekordne nízku cenu. Ľutovať to určite nebudete.

iPhone 14 Pro má stále extrémne výkonný a moderný 4 nm procesor A16 Bionic, ktorý má šesťjadrové CPU, päťjadrové GPU a 6 GB RAM. Hoci má o čosi nižší výkon ako nástupca, v jednej veci vedie – tento čip sa v kovovej konštrukcii vôbec neprehrieva, takže je ľahko použiteľný za akýchkoľvek okolností. O nástupcovi A17 Pro sa to žiaľ povedať nedá. iPhone 14 Pro je tiež prémiovo spracovaný, má Dynamic Island, špičkové fotoaparáty a kamerový systém a veľa ďalších funkcií, ktoré vám budú spríjemňovať váš každodenný život.

Čo sa týka ceny, tak tá sa vyvíja zaujímavým spôsobom. Keďže iPhone 15 / 15 Pro v roku 2023 zlacnel, nedočkali sme sa výrazného zdražovania tohtoročných verzií, o ktoré býva tesne po predstavení nástupcov rekordný záujem. Cena však ani neklesla a prekvapivo stagnuje na svojich minimách. Zatiaľ čo v čase uvedenia na trh sa základný iPhone 14 Pro predával za 1 299 €, po kliknutí na tento odkaz ho kúpite od 1 000 €, čo je veľmi podobná cena, za akú sa dnes predáva úplne najzákladnejší iPhone 15.

Ak naopak preferujete väčší 6,7″ displej, kúpiť si môžete aj iPhone 14 Pro Max. Ten sa minulý rok predával so základnou pamäťou za 1 449 €, avšak dnes ho po kliknutí na tento odkaz kúpite za 1 076 €, čo je opäť ponuka, ktorá sa skoro nedá odmietnuť. Na nákupe ušetríte stovky eur a čo je ešte dôležitejšie, v oboch prípadoch budete mať zariadenia doma do niekoľkých dní, nie do niekoľkých mesiacov! Stačí, aby boli u predajcov skladom.

Oplatí sa kúpiť ročný iPhone 14 Pro? Možno aj viac, ako si myslíte

iPhone 14 Pro Max
Zdroj: Unsplash / Thai Nguyen

Aj keď už možno odpoveď na túto otázku poznáte, môžeme vám priniesť aj niekoľko vlastných skúseností. V redakcii používame hneď dva iPhony 14 Pro Max a pokiaľ by sme nepotrebovali z pracovných dôvodov testovať iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, pravdepodobne by nás ani nenapadlo tieto zariadenia objednávať.

Prečítajte si tiež  Špičkový soundbar JBL BAR 5.0 Multibeam kúpite po zľave výrazne lacnejšie

iPhone 14 Pro / 14 Pro Max je totiž stále špičkový, prémiovo spracovaný smartfón, ktorého procesor je závratne rýchly, fotoaparáty odvádzajú neuveriteľne krásnu robotu a keď potrebujete natočiť nejaké to video, nemusíte mať po ruke kompaktnú kameru, pretože ju už máte s troma objektívmi vo vašom vrecku.

A ak sa dá kúpiť iPhone 14 Pro, prípadne iPhone 14 Pro Max bez čakania o stovky eur lacnejšie, ako jeho nástupcovia, z nášho pohľadu sa to určite oplatí. Nebudete tu mať síce extrémne výkonný čip A17 Pro a titánový rám, no ich kombinácia zapríčiňuje, že iPhone 15 Pro sa neuveriteľne prehrieva a po niekoľkých minútach pri náročných procesoch sa nedá používať.

Niektoré testy navyše potvrdili aj to, že titánový rám vôbec nezvýšil odolnosť nových zariadení ale naopak im spolu s prepracovanou konštrukciou v tomto smere pohoršil. Viac sa o tom dočítate v samostatnom článku. Ako teda hovorí jedno staré príslovie, „nie všetko zlato sa blyští“ a pri iPhone 15 Pro sa žiaľ postupne potvrdzuje. To, ako sa rozhodnete, ale nechávame samozrejme na vás.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -