Nadchádzajúce prémiové modely z radu iPhone 15 môžu vyvolať vysoký dopyt po upgrade medzi majiteľmi starších iPhonov. Najväčší podpis na tom bude mať hlavne nový čip A17 Bionic, ktorý bude poháňať dvojicu v zložení iPhone 15 Pro a Pro Max/Ultra. Bude sa jednať o prvý čip založený na generácii 3-nanometrového procesu spoločnosti TSMC.

Nová technológia = nová hranica výkonu

Nie je žiadnym tajomstvom, že gigant z Cupertina už čoskoro presedlá na 3nm technológiu dodávateľa TSMC pre čip A17 Bionic, ktorý bude pravdepodobne poháňať spomínané prémiové verzie iPhonov. Rýchlejšie čipy A17 Bionic budú obmedzené na iPhone 15 Pro a Pro Max, zatiaľ čo štandardné modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus budú používať čip A16.

Nový štandard výroby prinesie až o 35 % vyššiu energetickú účinnosť v porovnaní s 5nm výrobným procesom, ktorý bol použitý na výrobu čipu A16 Bionic v súčasných verziách Pro a Pro Max. Nová technologická vychytávka tiež ponúkne výrazne vyšší výkon a rýchlosť odozvy.

iPhone 15 Pro
Zdroj: Hanstsaiz

Spoločnosť Apple si rezervovala 100 % objednávok na prvú generáciu 3nm technológie a to aj napriek vyšším nákladom spojeným s výrobou. To naznačuje, že konkurenční výrobcovia smartfónov ako napríklad Samsung, sú ochotní počkať kým sa ceny znížia.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Apple stiahol prvú aplikáciu pre Apple Watch ešte skôr než sa začali predávať
Môže ťa zaujímať
- Reklama -