Napriek tomu, že v Európe už dobe obmedzení a lockdownov odzvonilo, Čínu stále trápia komplikácie s Covidom. Svoje by o tom mohla povedať spoločnosť Quanta, ktorá je jedným z hlavných dodávateľov komponentov pre MacBooky. Podľa nových informácií je schopnosť firmy dodávať dostatok komponentov obmedzená, čo sa následne odráža na problémoch s dodávkami.

Prečítajte si tiež  MacBooky zažívajú najväčší rast na trhu. Počítače od Apple sú čoraz žiadanejšie

Podľa dodávateľského reťazca so sídlom na Taiwane bola spoločnosť Quanta od ukončenia výluk minulý mesiac zatiaľ schopná obnoviť len približne 30% výrobnej kapacity vo svojom šanghajskom závode. Quanta je jediným výrobcom 14″ a 16″ MacBookov Pro spoločnosti Apple, pričom sa tieto stroje vyrábajú predovšetkým v šanghajskom závode ODM.

Podpredseda predstavenstva spoločnosti zdôraznil, že šanghajský závod spoločnosti obnovil približne 30% svojej kapacity a chce postupne zvýšiť tento úhrn na 50%. V správe sa uvádza, že mnohé nadväzujúce montážne podniky už pravdepodobne obnovili svoje výrobné linky, ale niektoré sa stále stretávajú s nedostatočnými dodávkami komponentov.

Zdroj: MacRumors

Zákazníci spoločnosti Apple už niekoľko týždňov čelia nezvyčajne dlhým dodacím lehotám v dôsledku obmedzenej výrobnej kapacity spôsobenej výlukami a nedostatkom čipov. V internetovom obchode Apple Store v USA sa pri všetkých predkonfigurovaných možnostiach nákupu 14″ a 16″ MacBooku Pro uvádza odhadovaný termín dodania od 29. júna do 14. júla.

Rovnaké termíny platia aj pre Mac Studio v určitých konfiguráciách. Dostupnosť MacBooku Air, 24″ iMacu a Macu mini v súčasnosti nie je ovplyvnená obmedzeniami. Čo ale určite nie je pozitívnou výhliadkou je fakt, že tento scenár by mohol pokračovať aj v najbližších mesiacoch nakoľko Apple chce ešte do konca tohoto roka predstaviť minimálne dva nové počítače s čipom M2.

Prečítajte si tiež  Hoci zatiaľ nepoznáme ani čip M2, Apple už pracuje na výkonnejšej "M3-ke"

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -