Čip A17 Bionic pre tohtoročné prémiové modely radu iPhone 15 sa dočká sympatického vylepšenia. Procesor by podľa doterajších odhadov mohol byť až o 35% energeticky efektívnejší v porovnaní so súčasnými čipmi v iPhone vďaka použitiu novšej 3nm technológie spracovania čipov.

Očakáva sa, že spoločnosť Apple aplikuje menšiu 3nm procesnú technológiu pre čip vsadený do budúcich smartfónov. Súčasný čip A16 Bionic využíva 4nm technológiu spoločnosti TSMC, ktorý ponúka vyššiu účinnosť a výkon v porovnaní s čipom A15 Bionic založeným na 5nm procese z predchádzajúceho roka. Chystaný čip má tento trend ešte viac posunúť vpred.

- Reklama -

Hromadná výroba 3nm čipov od TSMC sa začala tento týždeň. Vďaka technológii novej generácie bude čip vyžadovať o 35% menej energie a zároveň poskytne lepší výkon ako predchádzajúci procesor. Očakáva sa, že najväčším zákazníkom spoločnosti TSMC v oblasti 3nm procesu bude práve spoločnosť Apple, ktorá ho použije aj ako základ pre čipy M2 Pro a M2 Max.

Koncept iPhone 15 Pro v sivej farbe
Zdroj: Reddit / JonJuhan

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -