Informácie a chýry týkajúce sa modelového radu iPhone 16 naďalej pribúdajú, pričom posledné dni sa na povrch dostávajú novinky, ktoré poukazujú hlavne na dizajn. Spoločnosť Apple sa okrem iných vlastností chce zamerať aj na zadné sklo. To v modeloch iPhone 16 Pro a 16 Pro Max dostane zaujímavé vylepšenie.

Zdroje z platformy Weibo, ktoré citoval známy leaker ShrimpApplePro naznačujú, že Apple plánuje použiť vylepšený proces dvojitej iónovej výmeny pre sklo vo svojich prémiových modeloch. Špekulácie sa tiež zameriavajú na možné farebné varianty iPhone 16 Pro, ktoré by mali zahŕňať vesmírne čiernu, sivú, bielu a ružovú.

iPhone 16 dostane nový dizajn zadného skla

Tieto informácie nám poskytujú lepší pohľad na to, ako by mohlo zadné sklo iPhonu 16 Pro vyzerať. Apple už implementoval technológiu farebnej infúzie skla v rade iPhone 15, no tento rok ju chce povýšiť opäť o úroveň vyššie. Táto funkcia vytvára efekt priehľadnosti farebnej sklenenej vrstvy s ľadovým efektom.

iPhone 16 Plus
Zdroj: X / @shailesh__h

Očakáva sa, že iPhone 16 Pro bude naďalej využívať titánový rám namiesto hliníkového. Táto novinka bola predstavená už minulý rok pre modely iPhone 15 Pro a Pro Max. Apple tiež detailne opisuje proces výroby skla pre iPhone 15, ktorý by sa mal preniesť aj do budúcej generácie.

Súčasťou tejto technológie je vkladanie extrémne jemných kovových iónov do skla, pričom každá farba má svoje unikátne zloženie. Následne je sklo leštené pomocou nanokryštalických častíc, aby sa dosiahla matná textúra.

Aj keď sklenený dizajn iPhone 15 ponúka jedinečný vzhľad, Apple stále propaguje zadné sklo verzií Pro a Pro Max ako najodolnejšie na trhu. Je teda možné, že v budúcom modelovom rade uvidíme spojenie týchto dvoch predností.

Prečítajte si tiež  Čip A18 Pro bude postavený pre umelú inteligenciu: iPhone 16 Pro má priniesť revolučné novinky

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -