Okolo možnosti iPhonu bez slotu pre SIM kartu sa točia debaty a predpoklady už od príchodu momentálnej generácie jablkových smartfónov. Podľa odhadov by spoločnosť Apple mohla čoskoro uviesť na trh iPhone, ktorý by podporoval výhradne možnosť virtuálnej eSIM. Podľa bývalého viceprezidenta divízie pre iPod, ktorým je Tony Fadell by sa v tomto prípade naplnila pôvodná vízia Steva Jobsa.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Fadell nedávno absolvoval rozhovor počas špeciálneho podujatia v Múzeu histórie počítačov, pri príležitosti vydania svojej novej knihy. Počas interview Fadell prezradil, že Steve Jobs chcel, aby bol iPhone bezproblémovým zariadením, ktoré neobsahuje slot pre SIM kartu. Namiesto spoliehania sa na mobilnú technológiu GSM mal Jobs zrejme väčší záujem o využitie CDMA na priame pripojenie iPhonov k mobilným vežiam.

Počas rozhovoru spomenul začínajúce využívanie tejto technológie spoločnosťou Verizon, ktorá umožňuje priame pripojenie telefónov k sieti operátora. Jobsa mala presvedčiť až nízka miera rozšírenia CDMA, v dôsledku čoho by sa iPhone stal nerelevantným zariadením pre komerčný trh.

Zdroj: Apple

Podľa analytikov by sme sa skutočne mali dočkať iPhonu bez slotu pre SIM kartu a to už v prípade iPhonu 14. Potvrdzuje to aj portál MacRumors, ktorý obdržal zdanlivo legitímny dokument od anonymného informátora. V ňom sa uvádza, že spoločnosť Apple odporučila hlavným americkým operátorom, aby sa pripravili na uvedenie smartfónov podporujúcich výlučne  eSIM už v septembri 2022.

Vzhľadom na údajný termín september 2022 je možné, že spoločnosť Apple odstráni fyzický slot na kartu SIM z niektorých modelov iPhone 14. Problémom ale môže byť dostupnosť technológie eSIM, ktorá nie je k dispozícii vo všetkých krajinách. Oficiálne ale firma nepotvrdila nič, takže si budeme musieť počkať na jesennú konferenciu.

Zdroj: TechSpot

Ako však poznáme Apple, takúto veľkú zmenu zrejme nebude chcieť uponáhľať a nechá si prechod na eSIM minimálne do ďalšej generácie iPhonov. Čo si o tomto kroku spoločnosti Apple myslíte vy? Uvítali by ste iPhone výlučne s podporou eSIM? Podeľte sa s nami v sekcii komentárov.

Prečítajte si tiež  Telekom ponúka eSIM zadarmo. Vieme, kto si o ňu môže požiadať

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -