O odstránení slotu pre SIM a kompletnom prechode na virtuálne e-SIM karty sa polemizuje už niekoľko rokov. Technológia je však aj napriek svojmu fungovaniu na trhu takpovediac stále ešte len „v plienkach“ a preto sa jej kompletná obmena odhadovala až s príchodom iPhonov 15. Nové odhady však naznačujú, že by sme sa tohoto faktu mohli dočkať už v budúcom roku.

Prečítajte si tiež  Našli ste si pod stromčekom iPhone? Toto je 15 apiek, ktoré by ste si doň mali nainštalovať

Anonymný tipér informoval portál MacRumors, že spoločnosť Apple odporučila hlavným americkým operátorom, aby sa pripravili na uvedenie smartfónov výhradne pre eSIM do septembra 2022. Autor sa podelil o zdanlivo legitímny dokument, v ktorom je načrtnutý časový rámec tejto iniciatívy, hoci v dokumente sa konkrétne nespomína spoločnosť Apple ani iPhone. Je však viac než jasné, že sa jedná práve o giganta z Cupertina.

Budúcnosť v podobe e-SIM

V rámci tohto prechodu začnú údajne niektorí americkí operátori v druhom štvrťroku 2022 ponúkať vybrané modely iPhone 13 bez karty nano-SIM v balení. Modely iPhone 13 predávané v predajniach Apple Store alebo na originálnom e-shope už kartu nano-SIM v škatuli nemajú, pričom používatelia si zvyčajne môžu aktivovať mobilný plán prostredníctvom eSIM.

iPhone e-sim

Vzhľadom na údajný termín v septembri 2022 je možné, že spoločnosť Apple odstráni fyzický slot na kartu SIM už v prípade niektorých modelov iPhone 14. Oficiálneho vyjadrenia sme sa nedočkali, no ak sa v skutočnosti bude jednať o najbližšiu generáciu, mohlo by ísť o Pro modely.

Modely iPhone 13 už podporujú viacero profilov eSIM, čo používateľom umožňuje digitálne si predplatiť niekoľko mobilných paušálov a prepínať medzi nimi. V našich končinách to však ale také jednoduché zatiaľ nie je. Vystáva preto otázka, či sa dočkáme niekoľkých verzií iPhonov. To sa ale nedozvieme skôr, ako to povolí samotná jablková spoločnosť.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.