Trh s mobilnými telefónmi sa neustále mení, čoho dôkazom sú stále nové technológie a vychytávky, ktoré poprední hráči pridávajú do svojich zariadení. Niekdajších velikánov ako Nokia, Huawei, Motorola či Blackberry v posledných dekádach vystriedala dvojica gigantov, ktorá neustále súperí o status najväčšieho výrobcu na svete.

Ako ste už určite uhádli aj sami, reč je o dvojici spoločností Apple a Samsung, ktoré ovládli celosvetový rebríček predaja smartfónov v 2. štvrťroku 2023 a obsadili všetkých desať prvých miest. Aj keď sa jedná o veľmi zriedkavú situáciu, tento scenár nie je vzhľadom na úspešnosť firiem vôbec prekvapujúci.

Z nového prieskumu, za ktorým stojí známa analytická spoločnosť CounterPoint Research vyplýva, že hoci má spoločnosť Apple na zozname menej zástupcov, aj tak bola v poslednom čase úspešnejšia.

Na prvých štyroch priečkach sa totiž umiestnili práve modely iPhone 14, 14 Pro Max, 14 Pro a iPhone 13. Za nimi nasledujú na piatom až desiatom mieste modely Samsung Galaxy A14, A54, A14 5G, S23 Ultra, A04e a A34.

Apple si vyslúžil prvenstvo v globálnom predaji

Z tohto zoznamu je zrejmé, že Samsung dominuje skôr v zariadeniach nižšej a strednej triedy. Apple sa naopak chopil kormidla v kategórii vlajkových lodí čo sa už v minulosti ukázalo ako úspešná stratégia.

Nie je, ale celkom bežný jav, aby boli štyri rôzne modely iPhonu na čele tohto rebríčka za sebou bez toho, aby ich prerušila konkurencia od výrobcov lacnejších zariadení s operačným systémom Android. Pre Apple tak ide o obrovský úspech.

Prieskum CounterPoint Research Apple vs Samsung
Zdroj: CounterPoint Research

V 2. štvrťroku 2022 sa napríklad Samsungu podarilo dostať svoj základný model Galaxy A13 na tretie miesto za iPhonom 13 a 13 Pro Max, no o túto priečku spoločnosť prišla.

Je však viac než jasné, že uvedený rebríček sa už koncom roka zmení vzhľadom na pridanie viacerých modelov do obehu. Nechajme sa prekvapiť.

Prečítajte si tiež  iPhone je kráľ smartfónov: Mladí ľudia ho milujú a Androidu dávajú zbohom

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -