Doťahovanie sa medzi používateľmi Apple a Android zariadení opäť naberá na obrátkach. Tentokrát sa môžu tešiť jablčkári, ktorí obdivujú funkciu “Circle to Search” zo zariadení Android. Google totiž prináša alternatívu pre iPhone, ktorá umožňuje podobnú funkcionalitu.

Minsang Choi, dizajnér Google Lens, predstavil novú iOS skratku, ktorá využíva akčné tlačidlo na iPhone 15 Pro a 15 Pro Max. Po jeho aktivácii sa vykoná snímka obrazovky a obsah sa okamžite analyzuje pomocou Google Lens. Tento proces je dokonca výrazne rýchlejší, než pôvodná funkcia na Android zariadeniach.

Novinku si užijú aj používatelia starčích modelov iPhonu

Podľa portálu 9to5Google je táto skratka dostupná aj pre staršie modely iPhonov, ktoré podporujú funkciu Back Tap – Zadné Klepnutie.

Táto funkcia umožňuje užívateľom dvakrát alebo trikrát poklepať na zadnú stranu iPhonu, čím sa aktivujú rôzne systémové funkcie, vrátane tejto novej skratky.

Takto si novú funkciu nastavíte pomocou zadného klepnutia:

  1. Uistite sa, že máte iPhone 6S alebo novší s aktuálnym systémom iOS.
  2. Stiahnite a nainštalujte Google aplikáciu, ak ju ešte nemáte.
  3. Stiahnite si skratku pre Google na iOS.
  4. Vstúpte do Nastavení > Prístupnosť > Dotyk a vyberte “Zadné klepnutie”.
  5. Vyberte si medzi Dvojitým alebo Trojitým klepnutím – dvojité klepnutie je ľahšie na aktiváciu, no môže byť náchylnejšie na nechcené spustenie.
  6. V sekcii Skratky vyberte “Vyhľadať snímku obrazovky”.
Fukcia Google Lens pre skratky na iOS
Zdroj: 9to5Google

Pri použitú iPhonu môžete následne jednoducho poklepať na jeho zadnú stranu a skratka automaticky vytvorí snímku obrazovky a spustí Google Lens. Aj keď to nie je také intuitívne ako na Android zariadeniach, kde stačí obkresliť požadovaný obsah, je to efektívne riešenie.

Dúfame, že v budúcnosti sa s podobnou vychytávkou vytasí aj samotná spoločnosť Apple.

Prečítajte si tiež  iPhonu neodolá ani zarytý používateľ Androidu. Apple chce vymeniť Siri za ChatGPT

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -