iPhone nie je v technologickom svete preslávený ako najodolnejšie zariadenie, o čom ste sa možno presvedčili aj na vlastnej koži. Nový príbeh, ale dokazuje, že jablkový smartfón môže poslúžiť ako dokonalý štít, ktorý vám vie za určitých okolností zachrániť život. Presvedčil sa o tom aj izraelský vojak.

iPhone je odolný voči prachu, vode a tiež pádom, no spoločnosť Apple nikdy neuviedla, či je zariadenie odolné aj voči guľkám. Reálne príbehy, ako je aj ten dnešný, však dokazujú, že keď je telefón v správny čas na správnom mieste, dokáže oveľa viac, ako vám len zavolať pomoc.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Najnovší príbeh poukazujúci na túto udalosť sa objavil v príspevku na sociálnej sieti X (bývalý Twitter) a zdieľal ho účet @LivingLchaim.

V krátkom poste je zverejnené video vojaka, ktorému iPhone zachránil život pred letiacou guľkou. Izraelský premiér navštívil vojaka aj jeho jednotku priamo v nemocnici spolu s Rabi Šai Graucherom, kde im daroval nové iPhony.

iPhone zobrazený na videu mal pevné puzdro a zrejme priehľadný plastový kryt. Guľka prenikla priamo cez telefón a prešla cez obal, no v tom momente stratila svoju rýchlosť a následne nezranila svojho majiteľa.

Nie je zrejmé, aký model iPhonu vojak mal, no zo záberu sa zdá sa, že išlo o iPhone X. Na ňom je vidieť vertikálny výstupok fotoaparátu, ktorý súhlasí s týmto modelom.

Zaujímavé je tiež to, že nejde o prvý takýto prípad. Ešte minulý rok sme vám priniesli článok o tom, ako iPhone zachránil život ukrajinskému vojakovi. V danom prípade dokonca guľka nepreletela elektronikou, ale zostala uviaznutá medzi vnútornými komponentami zariadenia.

Prečítajte si tiež  Takto sa vyvíjal iPhone od roku 2007 do roku 2023: Zariadenie prešlo poriadnou zmenou

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -