Vojna na Ukrajine trvá už niekoľko mesiacov a z frontu prichádzajú rôzne správy, ktoré sú z času na čas určitým spôsobom spojené aj s výrobkami od spoločnosti Apple. Ešte dávnejšie sme napríklad písali o tom, ako Ukrajinec dokázal sledovať ruských vojakov skrz AirPods, ktoré mu boli ukradnuté počas rabovania v bytoch. Dnes tu máme ale úplne iný príbeh, ktorý sa týka iPhonu. Ten dokázal ukrajinskému vojakovi zachrániť život.

Ako informuje NEXTA na svojom Twitteri, počas toho, ako vojak bojoval na fronte, bol zasiahnutý projektilom priamo do vesty. V nej sa však nachádzal starší iPhone 11 Pro v zlatej farbe, ktorý guľku vďaka svojej mohutnej konštrukcii zastavil a zmiernil silu výstrelu. Vďaka tomu sa vojak prakticky nijak nezranil.

Samozrejme, iPhone 11 Pro nie je konštruovaný tak, aby zastavil projektil a pokiaľ by ste na toto zariadenie vystrelili z akejkoľvek zbrane na relatívne krátku vzdialenosť, je prakticky isté, že by ním preletela skrz naskrz. Na strane druhej, pokiaľ bol náboj vystrelený z dostatočnej vzdialenosti a rýchlosť guľky by bola nižšia, iPhone by ju mal vedieť zastaviť. Presne tak sa to stalo aj v tomto prípade.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Všetko je znázornené aj na videu pod týmto odstavcom, kde sa nachádza zničené zariadenie aj nepriestrelná vesta. Ako môžete vidieť sami, projektil ani len nevletel druhou stranou von, no zariadenie je už určite nepoužiteľné. Ak ale majiteľovi zachránilo život, pravdepodobne na to dotyčný nezabudne do konca života.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -