Podpora 5G pripojenia nie je ani v roku 2023 samozrejmosťou. Spoločnosť Apple však nezaháľa a už teraz zameriava svoje úsilie na práce spojené s 6G pripojením budúcej generácie.

Tejto téme sa venoval známy analytik Mark Gurman z agentúry Bloomberg, ktorý vo svojom najnovšom príspevku opísal iniciatívu spoločnosti Apple v oblasti 6G. Kalifornský gigant sa totiž snaží implementovať mobilné pripojenie 6G do svojich zariadení už teraz, aj keď sa jedná iba o vývoj a prototypy v prvej fáze testovania.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Na 6G pripojenie si ešte počkáme

V roku 2021 sa na webovej stránke spoločnosti objavilo niekoľko pracovných ponúk, ktoré sa týkali 6G pripojenia.

V súčasnosti sa hľadá softvérový architekt modemových systémov, ktorý by mal koordinovať návrh a modelovanie referenčnej architektúry 6G. Táto ponuka je súčasťou rastúceho záujmu spoločnosti o vývoj mobilných technológií 6G.

3nm technológia čipov spoločnosti Qualcomm
Zdroj: Adnroid Headlines

Nie je žiadnym tajomstvom, že najväčší svetoví operátori pracujú na sieťach 6G už teraz, v poriadnom predstihu. Spoločnosť Apple sa koncom roka 2020 pridala k priemyselnej skupine Next G Alliance, ktorá sa zaoberá posilnením severoamerickej mobilnej technológie na vedúcu pozíciu v oblasti 6G.

Na tejto ceste sa bude opierať v nasledujúcom desaťročí o dlhodobý vývoj 5G pripojenia.

Prvotné analýzy naznačujú, že nová technológia by mohla umožniť až 100-násobné zvýšenie rýchlosti v porovnaní so súčasným 5G.

Predpokladá sa, že 6G sa v zariadeniach pre spotrebiteľov objaví až okolo roku 2030. Do tej doby budú poprední hráči neustále pracovať na zdokonaľovaní štandardu 5G.

Prečítajte si tiež  iPhone 15 dosahuje rekordné rýchlosti 5G sťahovania. Konkurenciu hravo schoval do vrecka

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -