Spoločnosť Apple vybavila modelový rad iPhone 15 novým modemom X70 od spoločnosti Qualcomm. Tento čip ponúka vyššie rýchlosti 5G než čip minulej generácie X65, ktorý sa nachádza v modeloch iPhone 14.

Nové testy odhalili, že gigant z Cupertina týmto krokom rapídne zvýšil rýchlosť sťahovania cez 5G. Ako hovorí správa spoločnosti Ookla, modely iPhone 15 disponujú až o 54 % vyššou rýchlosťou než predchádzajúca generácia smartfónov. Najviac si polepšila dvojica základných modelov.

V porovnaní s minuloročnými verziami mal iPhone 15 Plus o 54 % a iPhone 15 o 45 % vyššiu rýchlosť sťahovania.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

iPhone 15 Pro Max sa dočkal 27 % zlepšenia a jeho kolega v podobe iPhonu 15 Pro je o 25 % rýchlejší, ako jeho predchodca. Toto všetko sú veľmi slušné medzigeneračné zlepšenia.

Apple láme rekordy v rýchlosti sťahovania cez 5G pripojenie

Modely iPhone 15 mali najvyššiu rýchlosť sťahovania spomedzi všetkých smartfónov na trhu, pričom predbehli aj konkurenčný Samsung.

Medián rýchlosti sťahovania v modeli iPhone 15 Pro Max sa vyšplhal na rekordnú hodnotu 285 Mb/s, pričom ostatné modely iPhonov sú za ním v tesnom závese.

iPhone 15 rýchlosť sťahovania cez 5G
Zdroj: Ookla

Upozorňujeme, že údaje spoločnosti Ookla sa týkajú mediánových rýchlostí sťahovania v Spojených štátoch a pripojenie sa môže meniť podľa miesta, vzdialenosti od veľkého mesta alebo umiestnenia najbližšej mobilnej veže. Vplyv môže mať aj kvalita poskytovaných služieb.

Rýchlosť sťahovania 5G sa však globálne zvyšuje a preto je pochopiteľné, že nové zariadenia budú tieto rekordy postupne lámať všade, kde to bude možné.

Apple je momentálne kráľom v rýchlosti sťahovania cez mobilné pripojenie a zosadiť ho z trónu bude veľmi náročné. V budúcom roku by sme sa mali dočkať ešte lepších výsledkov, nakoľko iPhone 16 Pro sľubuje poriadny skok v rýchlosti a výkone 5G siete.

Prečítajte si tiež  iPhone 15 Pro Max má špičkový fotoaparát: Toto na ňom chvália profesionálni fotografi najviac
Loopi
REKLAMA

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -