Spoločnosť Apple už o niekoľko dní spustí predobjednávky na jeden zo svojich najočakávanejších produktov dekády. Náhlavnú súpravu Apple Vision Pro však nebude tak ľahké zohnať a to už vôbec nie bezprostredne po začiatku jej predaja. Podľa popredného analytika bude dostupnosť zariadenia veľmi zlá.

Znýmy analytik Ming-Chi Kuo sa v jednom zo svojich príspevkov podelil o informácie týkajúce sa počtu dodávok súpravy Vision Pro. Apple má podľa neho v pláne vyrobiť 60 000 až 80 000 kusov, ktoré budú dostupné od 2. februára. Odhady naznačujú, že sa Apple Vision Pro vypredá hneď po spustení predaja práve kvôli nízkemu počtu vyrobených kusov.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Dostupnosť náhlavnej súpravy bude zo začiatku obmedzená 

Ak si kladiete otázku, prečo Apple zadal do výroby tak malú objednávku, máme pre vás odpoveď. Jablková spoločnosť zatiaľ nemá skúsenosť s predajom obdobného zariadenia a preto sa jedná o takpovediac „skúšobnú várku“.

Jedným z negatív náhlavnej súpravy je jej cena, ktorá môže byť pre záujemcov privysoká, čo môže viesť k nižším predajom, ako sa vo všeobecnosti predpokladá. Nemaľujme však na stenu čierne scenáre.

Apple Vision Pro
Zdroj: Unsplash / Igor Omilaev (úprava redakcie)

Existuje totiž dostatok skalných fanúšikov a milovníkov podobných technologických výstrelkov a práve na nich sa Apple spolieha.

Presne táto skupina zákazníkov má byť dôvodom odhadov, podľa ktorých sa headset vypredá takmer okamžite. Následne by však Apple mal zadať nové dodávky a popracovať na doplnení zásob.

Kedy vychádza Apple Vision Pro? 

Predobjednávky pre náhlavnú súpravu by mali začať na americkom trhu už 19. januára 2024 o 5. hodine ráno. Na Slovensku bude v tom čase 14:00.

Objednávky budú zatiaľ možné len v Spojených štátoch a spoločnosť Apple ešte neoznámila, kedy bude náhlavná súprava dostupná v iných regiónoch.

Prvé kusy sa potom k zákazníkov dostanú najskôr 2. februára, kedy má byť Apple Vision Pro oficiálne naskladnený v kamenných prevádzkach a rovnako na skladoch pre Apple Online Store.

Apple Vision Pro headset
Zdroj: Apple (úprava redakcie)

Ak sa chcete dozvedieť viac o tomto revolučnom produkte, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme ho rozobrali do najpodrobnejších detailov.

Prečítajte si tiež  Najväčší nedostatok Apple Vision Pro je batéria. Jej výdrž je zatiaľ smiešna

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -