Spoločnosť Apple v posledných rokoch s pridávaním nových funkcií do hodiniek Apple Watch takpovediac poľavila. Výnimkou je iba prémiový model Ultra, ktorý je nabitý novými vychytávkami. Jablková spoločnosť však už niekoľko rokov pracuje na technológii, vďaka ktorej chce priniesť meranie hladiny cukru v krvi. Kedy sa jej dočkáme, je však stále otázne.

Technológia monitorovania glukózy v krvi určená pre Apple Watch je podľa všetkého ešte niekoľko rokov vzdialená. Za týmto vyjadrením stojí aj známy analytik Mark Gurman z agentúry Bloomberg. Podľa Gurmana sa jej dočkáme najskôr o tri roky.

Apple Watch v úlohe zdravotného odborníka

Apple v posledných mesiacoch dosiahlo veľký pokrok v oblasti neinvazívnej technológie monitorovania glukózy v krvi. Tá umožňuje diabetikom testovať hladinu cukru v krvi bez toho, aby si museli pichať do kože ihlou na vyšetrenie krvi. Systém od Apple zrejme využije fotonický čip, ktorý svieti laserom pod kožu a určuje koncentráciu glukózy v tele.

Apple Watch glucose
Zdroj: MacRumors

Gigant z Cupertina musí zdokonaliť algoritmy a zabudované senzory, aby mohla túto technológiu uviesť na trh. Ako problém sa javí aj veľkosť modulu, ktorý je momentálne priveľký na to, aby sa zmestil do tela Apple Watch.

Apple sa tejto téme venuje už 10 rokov, pričom firma vykonáva testy na ľuďoch s cieľom upozorniť používateľov na predpoklady k cukrovke a prediabetické hodnoty. Hodinky Apple Watch by tak v budúcnosti nemuseli slúžiť len ako zariadenie na sledovanie momentálneho stavu, ale aj ako nástroj k prevencii.

Apple Watch glucose
Zdroj: MacRumors

Tento proces bude firme trvať minimálne tri roky, no pokojne sa môže predĺžiť aj dvojnásobne, keďže s touto technológiou zatiaľ nemá skúsenosti takmer nikto. Apple by tak bolo prvou firmou, ktorá by zaviedla podobný senzor do hodiniek či iného inteligentného náramku tejto kategórie.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Apple nemusí vrátiť Fortnite do App Store. Epic Games bude navyše platiť náhradu škody!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -