Funkciu prezvonenia iPhonu pomocou Apple Watch pozná azda každý majiteľ jablkových hodiniek. Stačí stlačiť bočné tlačidlo, otvoriť Ovládacie centrum a na hodinkách s watchOS 10 alebo novším systémom jednoducho kliknúť na ikonu iPhonu. S príchodom iOS 17 však táto vychytávka funguje aj opačne.

Nová veľká aktualizácia pridáva do Ovládacieho centra novú možnosť „Prezvoniť hodinky“, vďaka ktorej ich jednoducho pingnete cez svoj iPhone. Na fungovanie funkcie je najprv potrebné pridať dlaždicu do Ovládacieho centra. Tu je postup, ako to urobiť.

  1. Otvorte Nastavenia na iPhone.
  2. Prejdite do menu Ovládacie centrum.
  3. V kategórii Ďalšie ovládacie prvky pridajte možnosť „Prezvoniť hodinky“.
  4. Potiahnutím pravého horného rohu otvorte Ovládacie centrum.
  5. Kliknite na pridanú ikonu hodiniek, čím prezvoníte vaše Apple Watch.
Ping my Apple Watch
Zdroj: SvetApple

Funkcia Ping My Watch z Ovládacieho centra funguje len vtedy, keď sú telefón a hodinky vzájomne pripojené cez Bluetooth. Ak sú zariadenia príliš ďaleko od seba, efektívnejším spôsobom na detekciu hodiniek sa stáva pingovanie cez aplikáciu Nájsť.

Funkcia funguje bez ohľadu na to, či sú hodinky odblokované a umiestnené na ruke, zamknuté a nabíjajú sa, alebo sú jednoducho na mieste, kde sa vám ich nepodarilo nájsť.

Nech už sa vaše Apple Watch nachádzajú kdekoľvek, nová funkcia Ping My Watch vám ich pomôže lokalizovať.

Prečítajte si tiež  Majitelia Apple Watch tešte sa: Funkcia Double Tap už prichádza

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -