Na jablkové hodinky už čoskoro dorazí funkcia, ktorú spoločnosť Apple prezentovala spolu s novými modelmi. Druhá beta verzia systému watchOS 10.1 potvrdzuje príchod novinky Double Tap pre Apple Watch Series 9 a Apple Watch Ultra 2.

Funkcia Double Tap umožňuje používateľom Apple Watch ovládať hodinky jednou rukou vďaka možnosti ťuknutia dvoma prstami ľavej ruky o seba. Apple Watch totiž majú senzory, ktoré dokážu rozoznať jemné pohyby a interpretovať ich ako ťuknutie na obrazovke.

Gesto dvojitého ťuknutia sa dá využiť na rôzne akcie ako napríklad prijímanie alebo ukončovanie hovorov, zastavovanie časovača, spúšťanie a pozastavenie hudby, zhasínanie alebo vypínanie budíka a podobne.

Apple Watch funkcia Double Tap
Zdroj: Apple

Funkcia síce dorazí v rámci watchOS 10.1, no nedočkajú sa jej všetky podporované modely. Double Tap bude dostupný len pre nové modely Apple Watch Series 9 a Apple Watch Ultra 2. Dôvodom je fakt, že novinka si podľa spoločnosti Apple vyžaduje čip S9.

Ak sa chcete dozvedieť viac o funkciách a vychytávkach, ktoré dorazili na jablkové hodinky v rámci systému watchOS 10, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok v ktorom sme rozobrali všetky novinky a vychytávky systému.

Prečítajte si tiež  Používatelia sú nespokojní s Apple Watch Ultra 2: Displej je zle čitateľný v tme

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -