Zdá sa, že spoločnosť Apple v rámci systémovej aktualizácie iOS 17 pracuje aj na prvkoch, ktorým by sa vôbec venovať nemusela. V posledných beta verziách sme totiž mohli vidieť zmenu umiestnenia tlačidla pre ukončenie hovoru, ktoré sa presunulo z jeho tradičnej strednej pozície v spodnej časti obrazovky na pravú stranu.

Možno sa nezdá, že ide o veľkú zmenu, no mnoho používateľov sa na ňu sťažovalo. Dôvodom je práve zvyk skladania hovorov stredovým tlačidlom, takže jeho presunutie môže spôsobiť menšie komplikácie.

Tlačidlo Ukončiť hovor sa stalo súčasťou skupiny šiestich ovládacích prvkov, ktoré ponúkali rôzne funkcie počas hovoru. Niektorí používatelia možno ocenili viac možností na dosah ruky, ale iní si mysleli, že je to zmätočné.

Tlačidlo pre ukončenie hovoru je tam, kde patrí

Zdá sa, že spoločnosť Apple si uvedomila tento problém a v najnovšej vývojárskej beta verzii systému iOS 17 vrátila tlačidlo Ukončiť hovor na jeho pôvodné miesto. Teraz je opäť v strede spodnej časti obrazovky, kde ho používatelia očakávajú a ľahko ho nájdu. Jedinou zmenou je, že tlačidlo Klávesnica sa presunulo na pravú stranu, ale to asi nikoho netrápi.

tlačidlo ukončenie hovoru v iOS 17
Zdroj: Appleinsider

Zatiaľ nie je jasné, čo touto zmenou gigant z Cupertina sledoval a nevieme ani to, či sa jedná o poslednú zmenu tohoto druhu. Do oficiálneho spustenia aktualizácie iOS 17 nám ostáva ešte dosť času na to, aby sme mohli byť svedkami podobných výstrelkov.

Ak sa chcete o nedávno predstavenej aktualizácii iOS 17 dozvedieť viac, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme zhrnuli a podrobne rozobrali všetky novinky.

Prečítajte si tiež  Jednu z najzaujímavejších noviniek v iOS 17 budú podporovať aj Apple Watch

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -