Počítač s označením MacBook Air, ktorý dnes na Slovensku kúpite od 1 000 € bol predstavený pred 15 rokmi a za ten čas sa zo zariadenia stal jeden z najikonickejších produktov jablkovej firmy. Legendárnym momentov sa stalo predovšetkým jeho predstavenie. Steve Jobs totiž na výstave Macworld Expo 2008 v San Franciscu vytiahol MacBook Air z obálky. Apple vtedy MacBook Air propagovalo ako najtenší notebook na svete.

Hľadáte obaly pre svoj MacBook? Vyskúšajte Loopi.sk. Všetko príslušenstvo nájdete skladom a dá sa zaplatiť aj cez Apple Pay. (Reklama)

- Reklama -

MacBook Air v úlohe najtenšieho laptopu na svete

Apple sa postaralo o vytvorenie najtenšieho notebooku na svete aj bez toho, aby obetovalo klávesnicu plnej veľkosti alebo 13″ obrazovku zariadenia.

Pôvodný 13″ MacBook Air bol vybavený výklopnou priehradkou na pravej strane počítača, ktorá poskytovala prístup k jednému portu USB, konektoru na slúchadlá a portu Micro-DVI na pripojenie externého displeja.

Jednalo sa o prvý laptop s viacdotykovým trackpadom, bez CD/DVD mechaniky a s možnosťou upgradu na SSD. Cena sa v USA začínala na 1 799 dolároch s procesorom Intel Core 2 Duo s frekvenciou 1,6 GHz, 2 GB RAM a 80 GB pevným diskom.

Od tej doby sme sa dočkali niekoľkých nástupcov, ktorí prebrali žezlo od pôvodného „Airka“. Zaujímavé však je, že zariadenie si až donedávna držalo takmer rovnaký vzhľad, ako v roku 2008. Poriadna dizajnová zmena dorazila až minulý rok, keď Apple uviedlo MacBook Air s čipom M2 Apple Silicon.

MacBook Air v modernom šate

Spoločnosť Apple predstavila nový MacBook Air s procesorom M2 minulý rok a od tej chvíle ide o extrémne žiadaný produkt. Je síce pravda, že väčšine zákazníkov vyhovuje aj starší model MacBook Air s procesorom M1, ktorého najlepšie ceny nájdete tu, no ak chcete najmodernejší hardvér, musíte si priplatiť.

Nový MacBook Air z roku 2022 je dnes taktiež vo fantastických zvýhodneniach. Aj napriek o niečo vyššej cenovke sa však toto zariadenie naozaj oplatí. Nižšie nájdete všetky kľúčové prvky, ktoré robia z MacBooku Air výborný produkt aj pre náročnejších používateľov.

MacBook Air M2 2022
Zdroj: Unsplash / James Yarema

Spoločnosť Apple sa v prípade MacBooku Air 2022 postarala o najväčší redizajn od jeho predstavenia. Okrem vizuálnych zmien a nových farebných prevedení sme sa dočkali aj návratu nabíjacej technológie MagSafe, Force Touch trackpadu a čo je najdôležitejšie, extrémne výkonného čipu M2.

Nový MacBook Air váži iba 1,2 kg a je 11,3 mm hrubý. V porovnaní s predchádzajúcou generáciou sa celkový objem laptopu zmenšil až o 20% a to aj napriek tomu, že nová generácia zaviedla rovnakú hrúbku tela po celej svojej dĺžke. Novinkou je aj výrez pre webkameru a tenšie rámčeky okolo obrazovky.

MacBook Air M2 2022
Zdroj: Unsplash / James Yarema

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -