Spoločnosť Apple dnes oficiálne spustila predaj nového MacBooku Air s čipom M2, ktorý predstavila počas WWDC 2022. Záujemcovia, ktorí sa minulý týždeň rozhodli predobjednať si nový laptop sa z neho môžu tešiť už dnes. Ak ste si MacBook Air nestihli predobjednať a plánujete jeho kúpu, určite neváhajte. Spoločnosť Apple totiž upozorňuje na možné problémy s dodávkami, vzhľadom na obrovský záujem. Cena zariadenia štartuje na hranici 1 499,00 €.

Prečítajte si tiež  Toto sú slovenské ceny za nový MacBook Air (2022) s čipom M2

Nový dizajn vo viacerých farebných prevedeniach

Najpredávanejší MacBook všetkých čias neostal svojmu menu „Air“ nič dlžný a preto je aj nová generácia tohto počítača extrémne ľahká. MacBook Air váži iba 1,2 kg a je 11,3 mm hrubý. V porovnaní s predchádzajúcou generáciou sa celkový objem laptopu zmenšil až o 20% a to aj napriek tomu, že nová generácia prichádza s rovnakou hrúbkou tela po celej svojej dĺžke.

Novinkou je aj výrez pre webkameru a tenšie rámčeky okolo obrazovky. Tie napokon nedostali bielu farbu ako bolo pôvodne odhadované, rovnako ako klávesnica laptopu.

Nový MacBook Air 2022 s procesorom M2 v rukách používateľa
Zdroj: Apple

Čiastočne sa potvrdili aj predpoklady ohľadom nových farebných prevedení. Hoci nový MacBook Air nedostal farebné variácie po vzore iMacu 24″, zmeny sa aj tak dostavili. Air 2022 bude dostupný vo štvorici farieb a to v Silver, Space Grey, Midnight a Starlight.

Návrat Thunderboltu a vylepšená efektivita

Na scénu sa vracia aj technológia MagSafe, podobne ako pri minuloročných MacBookoch Pro 14″ a 16″. Dodatočnú dvojicu USB-C Thunderbolt portov tak môžete využiť naplno bez toho, aby ste sa museli obmedzovať nabíjaním.

Na klávesnici nechýba Touch ID pre odtlačky prstov a taktiež Force Touch Trackpad, využívajúci silu dotyku. MacBook Air disponuje štyrmi reproduktormi a trojicou vylepšených mikrofónov, čo oceníte najmä pri hovoroch prostredníctvom FaceTime. Poteší aj podpora vysokokvalitného priestorového zvuku Dolby Atmos.

Zdroj: Apple

Nový MacBook Air je postavený v rámci technológie Silent Design, čo v praxi znamená, že nedostal ventilátor. Toto je možné vďaka spoľahlivému využívaniu energie a jej prerozdeľovaniu v závislosti od toho, ako s Macom práve pracujete.

M2 – Nová generácia čipov Apple Silicon

Spolu s novým MacBookom Air sme sa dočkali aj odhalenia nového čipu M2, ktorý sa postará o jeho poháňanie. V porovnaní s momentálnou generáciou základnej „M-jednotky“ má M2 o 25% viac tranzistorov a disponuje 100 GB/s UMB (Unified Memory Bandwidth) čo je až o 50% viac ako v prípade M1.

Čip M2 poháňa 8-jadrový CPU (4 performance jadrá + 4 efficiency jadrá), čo mu ponúka z pohľadu multijadrového výkonu až o 18% lepšie výsledky ako M1. Nový procesor obdržal 10 GPU jadier čo mu pripisuje až o 35% vyšší grafický výkon.

Prečítajte si tiež  Problém s výkonom pokračuje. Nový MacBook Air M2 hlási nemilé zistenie

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -