Spoločnosť Apple sa včera postarala o predstavenie nového MacBooku Air s čipom Apple Silicon M3. Nová generácia ikonického „Air-ka“ je teraz oveľa rýchlejšia a výkonnejšia, ako jej doterajší zástupcovia. Prvé benchmark testy ukazujú, že medzigeneračne sa nové laptopy výrazne posunuli.

Podľa výsledkov testov benchmark Geekbench 5, dosiahol MacBook Air s čipom M3 a 16 GB unifikovanej pamäte skóre 3 157 bodov v teste jedného jadra a 12 020 bodov vo viacjadrových testoch. Výsledky nesú identifikátor “Mac15,13”, čo znamená, že patria väčšej verzii MacBooku Air s 15″ uhlopriečkou obrazovky.

MacBook Air s čipom M3 dosiahol rovnaké skóre ako Pro verzia

Pre porovnanie, predchádzajúci MacBook Air s čipom M2 a 16 GB unifikovanej pamäte dosiahol skóre 2 610 v teste jedného jadra a 10 120 vo viacerých jadrách. Čip M3 v novom MacBooku Air teda dosiahol približne o 20 % vyššie skóre ako predchádzajúci model. Najviac púta pozornosť fakt, že je rovnako výkonný ako čip M3 v 14″ MacBooku Pro.

MacBook Air
Zdroj: Apple

Nový MacBook Air je podľa Apple vďaka 8-jadrovému CPU, 10-jadrovému GPU a podpore až 24 GB unifikovanej pamäte až o 60 % rýchlejší ako model s čipom Apple Silicon M1 a až 13-krát rýchlejší ako najrýchlejší MacBook Air s procesorom Intel.

Spoločnosť Apple začala prijímať predobjednávky na nový MacBook Air v pondelok 4. marca a oficiálny predaj započne v piatok 8. marca. Ak sa chcete dozvedieť viac o nových modeloch MacBooku Air s čipom M3, nenechajte si ujsť náš článok, v ktorom sme zhrnuli všetky podstatné informácie.

Prečítajte si tiež  Nový MacBook Air M3: slovenská cena

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -