Klávesnice jablkových laptopov by sa už čoskoro mali dočkať redizajnu. Apple vedie k tejto zmene celkom zaujímavý dôvod. Spoločnosť sa totiž zameriava na inováciu v oblasti čistoty displejov svojich MacBookov prostredníctvom revízie dizajnu klávesnice. To však môže byť problematické, keďže Apple už v minulosti experimentoval s rôznymi návrhmi klávesníc, pričom nie všetky boli úspešné.

Na internete sa objavil nový patent s názvom “Štruktúra odvádzania častíc z klávesnice”, v ktorom Apple skúma spojenie medzi čistotou klávesnice a displeja MacBookov. Na klávesnici sa často zachytávajú rôzne nečistoty, ktoré sú následne prenášané na displej v uzavretom stave zariadenia.

MacBook sa môže dočkať zaujímavého redizajnu klávesnice

Apple uvádza, že nečistoty na klávesoch môžu nielen zanechať šmuhy na displeji, ale aj ho poškriabať, čo samozrejme nechce žiaden používateľ. Aj keď sa spoločnosť nemôže vyhnúť mastným stopám na klávesnici, plánuje používať materiály odolné voči oleju a špine.

Patent pre klávesnicu MacBooku
Zdroj: PPUBS

Dizajnéri sa síce nemôžu vyhnúť prirodzeným odtlačkom prstov na klávesnici, no môžu upraviť tvar klávesov. V patente sa navrhujú vypuklé klávesy, ktoré by boli preliačené smerom dovnútra. Týmto spôsobom by sa nedotýkali obrazovky, čím by sa predišlo nečistotám na displeji.

Veľmi podobný dizajn, ako opisujeme vyššie, má len tak mimochodom aj klávesnica Logitech MX Keys, ktorú používame v redakcii a s ktorou sme spokojnejší viac ako s Magic keyboard. Túto klávesnicu kúpite po kliknutí na tento odkaz len za cca 94 €. Ak by sa Apple inšpiroval jej dizajnom, bol by to z nášho pohľadu obrovský skok smerom vpred.

V tomto prípade by však hrala problém ergonómia, ktorá je sekundárnym benefitom. Hlavným cieľom je minimalizovať kontakt medzi klávesnicou a displejom, čo by sa gigantovi z Cupertina nemuselo vyplatiť. Ak by boli priehlbiny moc hlboké, mohlo by to negatívne ovplyvniť celkový komfort písania. Firma preto musí pracovať v tomto smere veľmi opatrne.

Apple okrem toho tiež navrhuje drážky okolo klávesov, ktoré by mali zachytávať a odvádzať nečistoty. Vďaka tomuto návrhu by sa znížilo riziko poškodenia displeja.

MacBook Air klávesnica
Zdroj: SvetApple

Uvidíme, ako tento patent vo finále dopadne, no vzhľadom na to, že Apple si na podobných technológiách doslova potrpí, dokážeme si tipnúť, že by sa mohol dostať do praxe. To kedy to bude a v akom zariadení sa s podobnou klávesnicou stretneme však v tejto chvíli nedokážeme odhadnúť. Nechajme sa preto prekvapiť.

Prečítajte si tiež  Apple tvrdí, že 8 GB RAM v základnom MacBooku stačí. Toto sú jeho argumenty

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -