Spoločnosť Apple usilovne pracuje na nových funkciách systému iOS 18, ktorý predstaví počas blížiacej sa konferencie WWDC 2024. Vychytávok by sa mala dočkať aj aplikácia Apple Mapy, do ktorej dorazí dlho očakávaná novinka.

Ako informoval portál MacRumors, kalifornská spoločnosť intenzívne testuje nové funkcie pre Apple Mapy, ktoré sa objavia v nadchádzajúcom operačnom systéme. Jednou z nich by mala byť možnosť vytvárania vlastných trás, po ktorej volajú používatelia už dlhé roky. Navigáciu si tak budeme môcť prispôsobiť ešte lepšie podľa vlastných preferencií.

V Apple Mapách si konečne nastavíme trasy podľa seba

Aktuálna verzia Apple Máp obsahuje množstvo užitočných funkcií, no vytváranie vlastných trás stále chýba. Používatelia sú tak nútení spoliehať sa na trasy prednastavené spoločnosťou Apple, ktoré sú často vzhľadom na dopravnú situáciu nevhodné.

Nedávno objavený kód v operačnom systéme však naznačuje, že Apple pracuje na funkcii s názvom “CustomRouteCreation”, ktorá doplní chýbajúci článok v aplikácii.

Ako však poznáme spoločnosť Apple, v prípade rozširovania svojich inovácií si dáva poriadne na čas. Je teda viac než možné, že možnosť vytvárania vlastných trás bude najprv dostupná výhradne pre územie USA. Postupne by sme sa jej však mali dočkať aj v ostatných krajinách.

Apple Mapy logo
Zdroj: Apple (snímka obrazovky)

Vďaka pridanej funkcii bude možné vybrať si presné cesty, po ktorých chcete cestovať bez ohľadu na jej trvanie alebo premávku. Vytváranie vlastných trás je súčasťou konkurenčných Google Maps už dlhšiu dobu a preto je pochopiteľné, že skôr či neskôr musí prísť aj do služby spoločnosti Apple.

Prečítajte si tiež  iPhone 16 Pro dostane čip s lepšou podporou AI. Dopomôže aj iOS 18

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -