Spoločnosť Meta sa v posledných mesiacoch postarala o niekoľko zaujímavých aktualizácií pre svoje aplikácie, spomedzi ktorých bolo množstvo orientovaných práve na zariadenia z Apple ekosystému.

Najnovšia správa sa však nenesie v podobne pozitívnom duchu. Gigant stojaci za Facebookom totiž oznámil zrušenie podpory chatovacej aplikácie Messenger pre jedno z kľúčových zariadení z jablkového portfólia. Pre niekoho to môže byť smutný oznam, no mnohým to vôbec nemusí prekážať.

Meta oznámila, že koncom tohto mesiaca sa funkcionalita aplikácie Messenger pre hodinky Apple Watch obmedzí na minimum. Spoločnosť už skôr premýšľala nad ukončením podpory, no finálne slovo prišlo až v uplynulých dňoch.

Messenger na Apple Watch nemá zmysel

Možnosť používateľov odpovedať na správy v Messengeri priamo cez hodinky tak zostane definitívne pochovaná. Na druhú stranu však treba zdôrazniť, že odpisovanie touto formou v akejkoľvek aplikácii nie je práve najjednoduchšia forma komunikácie.

Ak vlastníte jeden z modelov Apple Watch, možno ste sa aj vy stretli s oznámením, že Messenger už viac nebude možné používať na odpisovanie. Konečný dátum je stanovený na 31. mája. Ak ale používate svoje hodinky v prvom rade na upozornenia, nijako sa vás to nedotkne.

Pre notifikácie sú stále dvere otvorené

Messenger bude na hodinkách aj naďalej zobrazovať notifikácie o obdržaných správach, tak ako tomu bolo doteraz. Spoločnosť Meta neuviedla dôvod svojho rozhodnutia, no veľmi nad ním premýšľať nemusíme.

Mnoho používateľov považuje odpisovanie cez iPhone, alebo iné zariadenie ako prvotnú možnosť komunikácie, zatiaľ čo Apple Watch sú zaužívané skôr ako notifikačné zariadenie.

Facebook Messenger na Apple Watch
Zdroj: Review Geek

Apple si z tohto rozhodnutia spoločnosti Meta určite ťažkú hlavu nerobí. Apple Watch už dávnejšie upustili od štandardu prevedenia aplikácií na štýl iPhonu. Jablkový gigant sa sústredí hlavne na stránku fitness a zdravotných funkcií, ktoré chce čoskoro opäť vylepšiť v rámci pripravovanej aktualizácie watchOS 10.

Čo na tento krok hovoríte vy? Využívali ste Messenger na vašich Apple Watch? Podeľte sa s nami o názor v komentároch.

Prečítajte si tiež  EA už testuje nový diel Need For Speed pre naše smartfóny!

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -