Nie je tomu tak dávno, čo sme vás informovali, že spoločnosť Apple sa bude v roku 2023 vo veľkom zameriavať na operačný systém watchOS 10. Svoju premiéru zažije už o pár týždňov na WWDC 2023, pričom podľa únikov máme očakávať najväčšiu zmenu od jeho uvedenia na trh v roku 2015. Zmeniť by sa malo celé používateľské rozhranie.

Ako teraz priblížil leaker Mark Gurman z agentúry Bloomberg, spoločnosť Apple sa údajne rozhodla vyvinúť pre svoje inteligentné hodinky Apple Watch aj špeciálne widgety, s ktorými budú môcť používatelia rôznym spôsobom interagovať. Podľa Gurmana pôjde o jednu z najväčších tohtoročných inovácií.

Aby ste si to lepšie predstavili, widgety by mali byť súčasťou centrálneho rozhrania watchOS 10, pričom po vizuálnej stránke sa môžu podobať na obľúbený ciferník „Siri“, ktorý spoločnosť Apple poprvýkrát predstavila v operačnom systéme watchOS 4, ešte v roku 2017 (pred predstavením Apple Watch Series 3).

Takto budú vyzerať widgety vo watchOS 10

watchOS 10 widgety
Zdroj: Parker Ortolani

Hlavný dôvod, prečo sa spoločnosť rozhodla pre toto vylepšenie je, že chce používateľom umožniť, aby im Apple Watch slúžili na väčší rozsah činností, ako je tomu dnes.

Pomocou widgetov budete môcť pomerne jednoduchým spôsobom sledovať svoju aktivitu, aktuálne počase, kalendár, pohyby na burze a ďalšie dáta bez toho, aby ste museli z vrecka vyťahovať iPhone, alebo na Apple Watch otvárať aplikácie. Bude to skrátka praktické vylepšenie.

Samozrejme, mnohé z vyššie vymenovaných dát už dnes môžu byť súčasťou kompilácii ciferníkov, avšak tento priestor býva značne obmedzený. Navyše, nie každému vyhovujú ciferníky, ktoré sú plné čísel alebo grafov. Ide napríklad o ľudí, ktorí preferujú jednoduchý a minimalistický dizajn.

Pomocou jednoduchého gesta by sa teda malo dať dostať z ciferníka ku widgetom a akonáhle by sa používateľ dozvedel všetko, čo potrebovali vedieť, opäť by sa vrátili späť.

Uvidíme, ako to bude fungovať v praxi. Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy. Z nášho pohľadu ide určite o praktické vylepšenie, ktoré bude veľkým prínosom. Apple Watch po WWDC 2023 konečne ožijú!

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Žeby predsa? iOS 17 má podľa úniku podporovať aj iPhone X či ďalšie modely
Môže ťa zaujímať
- Reklama -