Systémová aktualizácia iOS 17 priniesla na iPhone novinku, vďaka ktorej bude zdieľanie kontaktov a vizitky oveľa jednoduchšie. Funkciu NameDrop si však užijeme aj na iných zariadeniach. Už čoskoro sa jej dočkajú hodinky Apple Watch v rámci ďalšieho veľkého updatu pre watchOS.

Pred niekoľkými dňami bola vydaná beta verzia systému watchOS 10.1, ktorá ako sa ukázalo, prinesie vychytávku NameDrop. Táto novinka umožňuje používateľom Apple Watch zdieľať svoje kontaktné údaje s inými používateľmi Apple Watch alebo s iPhonom pomocou jednoduchého priblíženia zariadení. Ide v podstate o modernú digitálnu vizitku, ktorá raz a navždy nahradí klasické papierové kartičky,

Ak chcete použiť túto funkciu, musíte otvoriť aplikáciu Kontakty, vybrať svoj profil a potom ťuknúť na možnosť „Zdieľať”. Následne sa vám zobrazí animácia, ktorá vás požiada, aby ste priblížili svoje Apple Watch k iným hodinkám alebo k vrchnej časti iPhonu a začali prenášať svoje kontaktné informácie.

NameDrop už aj na Apple Watch

Nevedno prečo Apple nepridal túto funkciu už v základnej aktualizácii watchOS 10. Spoločnosť Apple ju pridala až do najnovšej beta verzie, aby uľahčila zdieľanie kontaktných informácií.

NameDrop funguje spolu so známou funkciou AirDrop, pričom adresátovi posiela kontaktný plagát, meno a telefónne číslo kontaktu.

iOS 17 a watchOS 10.1 funkcia NameDrop
Zdroj: Apple

Na použitie funkcie je potrebné nainštalovať aktualne verzie systémov, presnejšie iOS 17 pre iPhone a watchOS 10.1 pre Apple Watch, ktorý bude dostupný v najbližších týždňoch. O vydaní aktualizácii vás budeme informovať.

Ak sa chcete dozvedieť o všetkých novinkách, ktoré pribudli do jablkových hodiniek v rámci poslednej veľkej aktualizácie, určite si nenechajte ujsť náš článok venovaný systému watchOS 10, kde sme zhrnuli všetky dôležité informácie.

Prečítajte si tiež  Apple Watch Ultra 2 dostali vylepšenie batérie, o ktorom nám Apple nepovedalo

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -