Novinky týkajúce sa náhlavnej súpravy od Apple pribúdajú takmer na dennej báze. Niet sa čomu čudovať, keďže jej predstavenia sa dočkáme už o necelé dva mesiace na WWDC 2023.

Čerstvé informácie sa tentokrát dotkli softvéru, na ktorý bude plánovaný headset pre virtuálnu a rozšírenú realitu zameraný. Apple pracuje na vývoji aplikácií, ktoré by mali byť takmer totožné s apkami pre iOS na iPhone.

Obrazne povedané, Apple chce z náhlavnej súpravy spraviť iPhone, ktorý si budete vedieť nasadiť na oči. A aj keď to znie možno trochu šialene, má to svoj zmysel.

Nástroj orientovaný na multimédiá

Spoločnosť Apple pracuje na množstve aplikácií, ktoré sa budú nachádzať v systéme už pri jeho predstavení. Zdroje uvádzajú, že medzi nimi sú služby na sledovanie športových prenosov, hry, aplikácie pre tréning a fitness a nástroje na spoluprácu ako Freeform.

Apple VR / AR Headset
Zdroj: AppleInsider

Keďže ide o produkt, ktorý bude pre mnohých ľudí neznámy (a pravdepodobne aj drahý) Apple potrebuje ponúknuť poriadnu dávku obsahu. Rošírenie ekosystému teda môže trvať roky, no ranné štádiá sa nesmú zaobísť bez kľúčových aplikácií a funkcií.

Apple dokonca pracuje aj na použití niektorých funkcií z iPadu pre náhlavnú súpravu, ktorá bude schopná zobraziť milióny existujúcich aplikácií prostredníctvom nového 3D rozhrania. Bližšie podrobnosti však zatiaľ nepoznáme.

Prečítajte si tiež  Tento produkt nám ukáže, čo je skutočná rozšírená realita. Apple Headset bude iba predkrm

Okrem aplikácií od vývojárov tretích strán gigant z Cupertina pracuje aj na optimalizovaných verziách Safari, Apple Music, Mailu alebo Počasia.

Headset v úlohe kľúčového Apple zariadenia  

Firma dokonca testuje aj fotoaparát pre VR/AR headset, ktorý dokáže robiť snímky prostredníctvom systému kamier. Tie by sa v neskoršom štádiu vývoja mali nachádzať nie len na prednej strane, ale aj na ďalších miestach náhlavnej súpravy.

Apple VR Headset
Zdroj: MacRumors

Jednou z primárnych funkcií náhlavnej súpravy má byť uskutočňovanie hovorov cez FaceTime. Okrem klasických videohovorov by sme sa mali dočkať aj funkcie, ktorá bude generovať 3D verzie používateľov vo virtuálnych rokovacích miestnostiach.

Aké aplikácie by ste na náhlavnej súprave pre virtuálnu a rozšírenú realitu uvítali vy? Podeľte sa s nami o názor v komentároch.

Prečítajte si tiež  Apple chystá veľkú show. VR Headset bude hlavnou hviezdou konferencie WWDC

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -