Spoločnosť Apple vyrukuje s náhlavnou súpravou pre virtuálnu a rozšírenú realitu už o dva mesiace. Práve tento produkt má dostať počas konferencie WWDC 2023 najviac priestoru zo všetkých noviniek. A niet sa čomu čudovať.

Dlho avizovaný VR/AR Headset sa v posledných mesiacoch stretol nielen s vlnou kritiky, ale aj s niekoľkými odkladmi. Z tohto dôvodu je podľa viacerých analytikov jeho predstavenie na konferencii stále veľkým otáznikom.

Renomovaný analytik Mark Gurman sa vo svojom poslednom príspevku vyjadril, že podľa jeho názoru Headset určite dorazí a čo viac, Apple sa mu bude venovať zo všetkých tém najviac času. Netreba snáď ani pripomínať, že práve Gurman stál v posledných rokoch za tými najpresnejšími informáciami zo všetkých ostatných leakerov. Aj preto mu dôverujeme.

Apple Headset dostane najviac priestoru

Mimo samotného hardvéru dostane dostatok priestoru aj nový operačný systém xrOS spoločne so sadou na vývoj softvéru pre developerov. Veľká časť eventu bude podľa Gurmana venovaná práve prezentácii užívateľského rozhrania a obchodu s aplikáciami a nástrojmi pre AR / VR Headset.

Apple VR / AR Headset
Zdroj: AppleInsider

Pokiaľ ide o to, kedy sa náhlavná súprava dostane do rúk verejnosti, malo by to byť ešte pred sezónou vianočných sviatkov. Apple si týmto krokom utvrdí svoju pozíciu na trhu a zabezpečí dostatočné predajné čísla.

Čo ďalšie môžeme očakávať na WWDC 2023? 

Samozrejmosťou budú na WWDC 2023 aj systémové aktualizácie, ktoré sa každoročne po prvýkrát ukazujú práve na tomto evente. Konkrétne tak pôjde o iOS 17, iPadOS 17, watchOS 10, macOS 14 alebo tvOS 17.

Okrem toho by sme sa na podujatí mali dočkať aj ďalšieho zariadenia, ktoré sa ukáže v úplne novom šate. MacBook Air totiž príde s 15″ uhlopriečkou, čo sa v histórii modelového radu ešte nikdy nestalo.

Podľa odhadov by sme sa mali dočkať totožnej 13″ aj 15″ verzie, ktorá poslúži ako upgrade pre minuloročné modely. Po stránke zvyšného hardvéru však neočakávajte žiadne zásadné zmeny. Tieto počítače by zatiaľ nemali byť poháňané procesormi Apple Sillicon M3.

MacBook Air M2
Zdroj: Howard Bouchevereau / Lucas Hoang (úprava redakcie)

Na stole je aj potenciálne predstavenie ďalších zariadení ako napríklad počítača Mac Pro, ktorý na svojho nástupcu čaká už dlhé roky. Jedná sa totiž o jeden z posledných počítačov s logom nahryznutého jablka, ktorý sa nedočkal upgradu na ARM procesor.

Všetko sa dozvieme už počas konania WWDC 23, ktorá prebehne od 5. do 9. júna 2023. Samotný event sa uskutočňuje vždy počas prvého dňa konferencie.

Prečítajte si tiež  Apple ako obchodník so zlatom? Áno, vďaka recyklácií produktov!

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -