Spoločnosť Apple vydala nové systémy iOS 17.4 a iPadOS 17.4, ktorých hlavnou novinkou je sprístupnenie jablkového ekosystému pre alternatívne trhoviská. Update však priniesol aj niekoľko opráv bezpečnostných chýb, ktoré mohli byť zneužité na preniknutie do používateľských zariadení.

V dokumente o bezpečnostnej podpore spoločnosť Apple uvádza, že si je vedomá správy, že zraniteľnosti RTKit a jadra mohli byť zneužité hackermi. Práve túto komplikáciu rieši nová aktualizácia. Útočník s možnosťou ľubovoľného čítania a zápisu do jadra môže byť schopný obísť ochranu pamäte.

Spoločnosť Apple opravila problém s poškodením pamäte pomocou vylepšenej validácie, aby zaplátala bezpečnostnú dieru. Systémy iOS 17.4 a iPadOS 17.4 tiež riešia zraniteľnosť v oblasti prístupnosti a problém so súkromným prehliadaním v prehliadači Safari. Ten mohol umožniť, aby boli uzamknuté karty na krátky čas viditeľné počas prepínania skupín kariet.

iOS 17.4
Zdroj: Unsplash / Amanz / Macrumors (úprava redakcie)

Spoločnosť Apple preto odporúča nainštalovať túto aktualizáciu všetkým používateľom, ktorí fungujú na systéme iOS 17. V opačnom prípade môžu predstavovať odhalené bezpečnostné chyby potenciálne riziko.

Ak vás zaujímajú všetky novinky, ktoré dvojica aktualizácii priniesla na obrazovky iPhonov a iPadov, určite si nenechajte ujsť náš článok, v ktorom sme zhrnuli všetky dôležité informácie.

Prečítajte si tiež  Poznáme prvý alternatívny obchod mimo App Store. Dorazí v iOS 17.4

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -