Jablkový ekosystém sa už čoskoro dočká najväčšieho otvorenia od čias vzniku systému iOS. Pripravovaná aktualizácia iOS 17.4 otvorí dvere pre alternatívne obchody s hrami a aplikáciami pre krajiny Európskej únie. Zatiaľ čo niektorí z veľkých hráčov ako Microsoft túto príležitosť nevyužijú, iní sa jej chytia hneď, ako to bude možné.

Spoločnosť MacPaw dnes oznámila, že Setapp sa od apríla stane alternatívnym trhom s aplikáciami na iPhone v EÚ. Záujemcovia o prístup k beta verzii sa môžu zapísať na čakaciu listinu a vývojári, ktorí majú záujem o platformu, sa môžu prihlásiť už teraz.

Na iPhone sa dočkáme predplatnej služby Setapp

Setapp je obľúbená služba založená na predplatnom, ktorá poskytuje používateľom prístup k vybranej kolekcii desiatok aplikácií za mesačný poplatok. Platforma už momentálne funguje na systéme macOS, no po príchode iOS 17.4 sa jej základňa značne rozšíri.

V balíku ponuky nájdeme kancelárske aplikácie, ale aj nástroje produktivity ako Ulysses, iStat Menus, Spark Mail, Unite, Yoink a podobne.

Spoločnosť MacPaw uviedla, že beta verzia aplikácie Setapp Mobile ponúkne starostlivo vybraný sortiment aplikácií. Výber prinesie apky produktivity a obchodných nástrojov, dizajnového softvéru špecializované nástroje na podrobnú správu dokumentov a komplexnú správu databáz.

SetApp mobile pre systém iOS
Zdroj: Setapp.com (snímka obrazovky)

MacPaw je spolu s Epic Games jednou z prvých spoločností, ktoré ohlásili plány ponúknuť alternatívny trh s aplikáciami na iPhone v EÚ. Predplatitelia aplikácie Setapp na Macu budú mať prístup k zbierke aplikácií pre iOS pomocou systému QR kódov bez potreby ďalšieho doplácania.

Očakáva sa, že spoločnosť Apple vydá iOS 17.4 najneskôr 6. marca, čo je termín na dosiahnutie súladu so zákonom o digitálnych trhoch. Ak vás zaujímajú ďalšie novinky o prichádzajúcej systémovej aktualizácii, nenechajte si ujsť náš článok, v ktorom sme zhrnuli všetky dôležité informácie.

Prečítajte si tiež  Alternatívny obchod Epic Games dorazí na iPhone už čoskoro. Spoločnosť dostala povolenie od Apple

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -