Systém iOS 17 priniesol na jablkové telefóny množstvo vylepšení, vďaka ktorým je vykonávanie známych funkcií oveľa jednoduchšie. Jednou z nich je rýchle orezanie v aplikácii Fotky, ktoré je omnoho intuitívnejšie. V nasledujúcich riadkoch si ukážeme, ako na to.

Nová funkcia „rýchleho orezu“ prináša možnosť, ako jednoducho prispôsobiť veľkosť a zobrazenie fotky, ktorú chcete orezať či zmenšiť. Táto funkcia je dostupná už od oficiálneho updatu iOS 17, preto sa v prvom rade presvedčte, že vaše zariadenie je aktualizované.

Ako použiť funkciu rýchleho orezávania fotiek

  • Na iPhone otvorte aplikáciu Fotky a vyberte fotografiu, ktorú chcete orezať.
  • Fotku priblížte dvoma prstami a prispôsobte ju zobrazeniu, na aké ju chcete orezať.
  • Ťuknite na tlačidlo „Orezať“, ktoré sa objaví v pravom hornom rohu.
  • Kliknite na „Hotovo“, čím orežete fotku na požadovanú veľkosť.
Rýchle orezanie fotky v iOS 17
Zdroj: SvetApple

Majte na pamäti, že ak priblížite fotografiu a zvolíte orezanie, zachová sa akýkoľvek pomer strán, ktorý máte na obrazovke. V prípade, že sa vám orezanie nepáči, stále môžete obrázok vrátiť do pôvodnej veľkosti, prípadne ho upraviť štandardnými úpravami.

Ak chcete zachovať pomer strán orezanej fotografie čo najbližšie k originálu, budete musieť pred ťuknutím na tlačidlo „Hotovo“ upraviť rámček orezania.

Aktuálny iOS 17 na jeseň priniesol množstvo noviniek, ktoré sa dotkli takmer každého aspektu operačného systému. Ak vás zaujímajú všetky vychytávky, ktoré update ponúka, prečítajte si náš článok, v ktorom sme zhrnuli všetky dôležité novinky.

Prečítajte si tiež  Tieto 2 veci dokáže iPhone, aj keď je úplne vybitý

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -