Spoločnosť Apple sa za posledné roky zamerala na vylepšenie možností, akými si dokážeme prispôsobiť pozadie iPhonu či iPadu. V rámci najnovších aktualizácií systémov iOS a iPadOS boli tieto možnosti ešte viac obohatené. Ak vás nudia klasické tapety pre plochu, určite vyskúšajte dynamickú sadu, vďaka ktorej nebude váš iPhone obmedzený iba na jedno pozadie.

V posledných verziách systémov iOS a iPadOS Apple umožnil používateľom prispôsobiť uzamknutú obrazovku spôsobmi, ktoré v predchádzajúcich verziách mobilného softvéru jednoducho neboli možné. Jednou z funkcií, ktorá sa osvedčila, je možnosť zamiešať fotografie na tapete uzamknutej obrazovky v určitých intervaloch alebo vždy, keď ťuknete na obrazovku.

V systéme iOS 17.1 spoločnosť Apple rozšírila túto funkciu tak, že po novom môžete zamiešať obrázky z konkrétneho albumu z vašej knižnice fotografií namiesto toho, aby ste museli manuálne vyberať jednotlivé fotografie alebo sa spoliehať na prednastavené možnosti.

iOS 17.1 dynamická sada fotiek
Zdroj: SvetApple

Okrem známych kategórií ako Ľudia, Domáce zvieratá, Príroda a Mestá tak viete jednoducho označiť konkrétny album a máte hotovo. Poďme sa spolu pozrieť, ako túto možnosť nakonfigurovať.

Ako nastaviť Dynamickú sadu pozadí na iPhone alebo iPad

  • Odomknite svoj iPhone alebo iPad pomocou Face ID / Touch ID, no neodchádzajte zo základnej obrazovky.
  • Podržte prst na displeji, čím vyvoláte akciu prispôsobenia pozadia.
  • Kliknite na tlačidlo + a zvoľte možnosť Náhodný výber fotiek.
  • V menu Náhodný výber fotiek zvoľte jednu alebo viacero kategórií, prípadne konkrétny album.
Dynamická sada fotiek v iOS 17.1
Zdroj: SvetApple

V časti výberu fotiek pre pozadie si okrem fotiek, ktoré chcete mať na pozadí viete nastaviť aj frekvenciu premiešania fotiek. Na výber máte zo štyroch možností, a to zmena pozadia klepnutím, pri zamknutí, každú hodinu alebo každý deň.

Podobne ako pri klasických pozadiach, aj v prípade dynamickej sady je možné vytvoriť množstvo zbierok, medzi ktorými môžete prepínať. Môžete si tak vytvoriť zbierku pre každú kategóriu alebo snímky jednoducho kombinovať na základe vlastného výberu.

Ak sa chcete o aktualizácii iOS 17 dozvedieť viac, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme zhrnuli a podrobne rozobrali všetky novinky.

Prečítajte si tiež  Návod: Ako nastaviť a používať Pasívny režim StandBy v iOS 17

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -