Ako určite viete, okolo prechodu nového iPhonu 15 na konektor USB-C sa robilo obrovské haló. O to viac je zarážajúce, že v prípade ostatných zariadení Apple volí inú stratégiu. Príslušenstvo pre nový iMac 24″ totiž ešte stále disponuje konektorom Lightning.

Pôvodne sa očakávalo, že spoločnosť Apple ešte do konca roka prejde v prípade niektorého príslušenstva na port USB-C. Navzdory tomu, že aktualizovaný iMac dostal čip novej generácie, jeho príslušenstvo je stále dostupné iba s Lightningom.

Lightning ešte nepovedal svoje posledné zbohom

Doplnky v podobe Magic Keyboard, Magic Mouse a Magic Trackpad tak ostávajú nezmenené a pripojíme ich k nabíjaniu aj naďalej iba káblom Lightning. Napriek tomu, že gigant z Cupertina má ešte v prípade kompletného prechodu na USB-C čas, je to trochu prekvapivé (ne)riešenie.

iMac 24" príslušenstvo s Lightning
Zdroj: Apple

Apple však okrem príslušenstva pre iMac disponuje aj ďalšími zariadeniami a doplnkami, ktoré aj naďalej fungujú s Lightningom. Reč je napríklad o cenovo najdostupnejšom iPhone SE alebo slúchadlách AirPods Max a AirPods druhej a tretej generácie.

Zmeny nabíjacieho konektora v niektorých z uvedených zariadeniach by sme sa mali dočkať snáď v najbližších mesiacoch. V prípade AirPods Max alebo iPhonu SE si však budeme musieť počkať na generačnú zmenu o niečo dlhšie, keďže Apple sa na aktualizáciu týchto zariadení tak skoro nechystá. Nechajme sa prekvapiť.

Prečítajte si tiež  Toto sú slovenské ceny nového iMacu 24". Za vyššie konfigurácie si poriadne priplatíme

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJApple
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.