Netflix má za sebou obdobie doslova ako na horskej dráhe. Po neúspešných mesiacoch, kedy platforma strácala predplatiteľov prišli mesiace, kedy sa Netflix opäť ocitol na výslní streamovacích služieb.

Teraz firma prichádza s novinkou, ktorú možno zaradiť do súdka pozitívnych zmien. Tá sa bude týkať najlacnejšieho členstva s reklamami.

Spoločnosť Netflix vylepšuje svoj novovzniknutý plán podporovaný reklamou o lepšiu kvalitu obrazu. Podpora streamovania filmov a seriálov tak bude namiesto rozliíšenia 720p dostupná v 1080p.

Členstvo s reklamami stále nie je populárne

Netflix spustil svoj reklamný plán s názvom „Basic With Ads“ ešte v novembri za 6,99 dolárov mesačne v USA. Toto členstvo bolo (niet sa čomu čudovať) okamžite kritizované a to nielen kvôli nepomeru ceny a protihodnoty.

Tabuľka členstvo Netflix
Zdroj: WhatHiFi

Kritika Netflixu ešte viac narástla po tom, čo Disney+ spustilo konkurenčný plán s reklamami. Ten je na tom síce cenovo podobne, no sledovateľom ponúka streamy v 4K Ultra HD s podporou Dolby Vision a IMAX Enhanced.

Členstvo podporované reklamou však vo všeobecnosti nie je najpopulárnejšou voľbou. Používatelia totiž majú tendenciu si priplatiť za lepšiu kvalitu a hlavne za to, že ich nič neruší počas obľúbených programov.

Netflix uviedol, že zákazníci v Kanade a Španielsku sa dočkajú rozlíšenia 1080p ako prví. Cenovo dostupnejšie členstvo s reklamami je taktiež dostupné v Spojenom kráľovstve, Austrálii, Brazílii, Francúzsku, Nemecku, Taliansku, Japonsku a Južnej Kórei.

To kedy a či vôbec táto možnosť dorazí aj na Slovensko alebo do susedných Čiech je v tejto chvíli otázne. Netflix zatiaľ nič podobné nenaznačil. Faktom, ale zostáva, že keď sa to stane, tešiť sa môžeme na kvalitnejšie streamovanie vo Full HD.

Prečítajte si tiež  Kritici mu dali 99 % hodnotenie. Netflix má ďalší vydarený seriál, ktorý musíte vidieť

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJNetflix
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.