Už dlhšiu dobu sa hovorí o tom, že streamovacia služba Netflix plánuje zaviesť lacnejšie predplatné s reklamami, kedy bude obsah dostupný len v nižšej kvalite. Netrvalo dlho a oznámenia tejto novinky sme sa dočkali aj prostredníctvom oficiálnej tlačovej správy.

Nové predplatné nesie názov „Basic with Ads“ a ako prví ho budú môcť vyskúšať používatelia v USA a v niekoľkých ďalších krajinách. Neskôr by sa malo rozširovať do celého sveta vrátane Slovenska. Oficiálny dátum spustenia tohto plánu je 3. november o 9:00 hodine ráno.

Ak vás zaujíma cena, tá bude relatívne nízka. Za najlacnejšie predplatné s reklamami budú používatelia v USA platiť presne 6,99 $ / mesačne. S podobnou „prognózou“ sme pracovali aj v minulosti.

Ako ale píše portál Newsworldcity, cena v Španielsku je ešte nižšia a začína na úrovni 5,49 €. Vo Francúzsku je to potom 5,99 € a v Nemecku dokonca len 4,99 €. S podobnými sumami by sme sa mohli stretnúť aj na Slovensku.

Na začiatku bude dostupný v 12 krajinách 

Netflix na obrazovke iPhonu 13
Zdroj: Unsplash / Matteo Vella (úprava redakcie)

Základná služba s reklamami bude na začiatku k dispozícii v Austrálii, Brazílii, Francúzsku, Japonsku, Kanade, Kórei, Mexiku, Nemecku, Španielsku, Spojenom kráľovstve, USA a Taliansku. Neskôr by sa mala dostať ďalej.

Predplatné s reklamami bude ponúkať všetky funkcie ako plán Basic, avšak s niekoľkými rozdielmi. Tým najväčším je kvalita prehrávaného videa, v rámci ktorej klesne rozlíšenie na 720p / HD. Na jednu hodinu prehrávania pripadá 4 až 5 minút reklám, ktoré budú mať dĺžku 15 alebo 30 sekúnd. Prehrávať sa budú pred a počas seriálov či filmov.

Rovnako tak musia používatelia počítať s tým, že určitý počet filmov a seriálov nemusí byť dostupný z dôvodu licenčných obmedzení, na ktorých Netflix aktuálne pracuje. Tretím negatívom bude nemožnosť sťahovania obsahu na sledovanie v offline režime.

Dajte nám vedieť do komentára, či sa vám táto novinka páči.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Spotify chystá HiFi za šialene vysokú cenu. V Apple Music to budete mať skoro štyrikrát lacnejšie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here