Už dlhšiu dobu sa hovorí o tom, že streamovacia služba Netflix plánuje zaviesť lacnejšie predplatné s reklamami, kedy bude obsah dostupný len v nižšej kvalite. Netrvalo dlho a oznámenia tejto novinky sme sa dočkali aj prostredníctvom oficiálnej tlačovej správy.

Nové predplatné nesie názov „Basic with Ads“ a ako prví ho budú môcť vyskúšať používatelia v USA a v niekoľkých ďalších krajinách. Neskôr by sa malo rozširovať do celého sveta vrátane Slovenska. Oficiálny dátum spustenia tohto plánu je 3. november o 9:00 hodine ráno.

- Reklama -

Ak vás zaujíma cena, tá bude relatívne nízka. Za najlacnejšie predplatné s reklamami budú používatelia v USA platiť presne 6,99 $ / mesačne. S podobnou „prognózou“ sme pracovali aj v minulosti.

Ako ale píše portál Newsworldcity, cena v Španielsku je ešte nižšia a začína na úrovni 5,49 €. Vo Francúzsku je to potom 5,99 € a v Nemecku dokonca len 4,99 €. S podobnými sumami by sme sa mohli stretnúť aj na Slovensku.

Na začiatku bude dostupný v 12 krajinách 

Netflix na obrazovke iPhonu 13
Zdroj: Unsplash / Matteo Vella (úprava redakcie)

Základná služba s reklamami bude na začiatku k dispozícii v Austrálii, Brazílii, Francúzsku, Japonsku, Kanade, Kórei, Mexiku, Nemecku, Španielsku, Spojenom kráľovstve, USA a Taliansku. Neskôr by sa mala dostať ďalej.

Predplatné s reklamami bude ponúkať všetky funkcie ako plán Basic, avšak s niekoľkými rozdielmi. Tým najväčším je kvalita prehrávaného videa, v rámci ktorej klesne rozlíšenie na 720p / HD. Na jednu hodinu prehrávania pripadá 4 až 5 minút reklám, ktoré budú mať dĺžku 15 alebo 30 sekúnd. Prehrávať sa budú pred a počas seriálov či filmov.

Rovnako tak musia používatelia počítať s tým, že určitý počet filmov a seriálov nemusí byť dostupný z dôvodu licenčných obmedzení, na ktorých Netflix aktuálne pracuje. Tretím negatívom bude nemožnosť sťahovania obsahu na sledovanie v offline režime.

Dajte nám vedieť do komentára, či sa vám táto novinka páči.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -