Netflix sa za posledné týždne postaral hneď o niekoľko nových zmien, ktoré sa u fanúšikovskej základne rozhodne nestretli s pochopením. Po zvyšovaní cien v niektorých krajinách zavádza firma novú politiku, vďaka ktorej chce ľuďom zamedziť zdieľanie profilov medzi rôznymi domácnosťami. V skratke povedané, buď zdieľaš svoj profil výhradne doma alebo si priplatíš.

Prečítajte si tiež  Trhový podiel Apple TV+ stále rastie. Jablková služba dobieha HBO Max

Podľa hovorcov spoločnosti Netflix je momentálny systém neprehľadný a spôsobuje zmätok v tom kedy, ako a s kým možno Netflix zdieľať. V dôsledku toho sa účty zdieľajú medzi domácnosťami, čo má vplyv na firemnú schopnosť investovať do nových televíznych programov a filmov pre členov a predplatiteľov.

Počas testovacieho obdobia Netflix vyskúša nový prístup v troch krajinách a to v Čile, Kostarike a Peru. Okrem možnosti prenášania profilov do nových účtov dostanú predplatitelia výzvy na pridanie ďalšieho diváka do svojho balíka za dodatočnú cenu, ktorá sa v závislosti od krajín pohybuje od 1,90 € do 2,70 €.

Zdroj: Unsplash / freestocks

Nie je to prvýkrát, čo Netflix experimentuje s obmedzením zdieľania hesiel. Minulý rok spoločnosť experimentovala s nástrojom na overovanie účtov, čím chcela zabrániť neoprávneným používateľom vo využívaní účtov platiacich zákazníkov.

Čo si myslíte o tomto kroku vy? Boli by ste si ochotný priplatiť si rozšírenie počtu sledovateľov alebo to s poplatkami už Netflix preháňa? Podeľte sa s nami o názor v sekcii komentárov.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJTheVerge
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.