Spoločnosť Netflix v januári zvýšila ceny predplatného pre USA a Kanadu. Teraz podobný osud podľa portálu GSM Arena postihol aj predplatiteľov služby v Spojenom kráľovstve a Írsku. Tí sa dočkali malého zdraženia všetkých dostupných plánov. Presnejšie dáta sú uvedené v tabuľke nižšie.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Podľa spoločnosti Ampere Analysis má Netflix v Spojenom kráľovstve približne 14 miliónov predplatiteľov. V Írsku ich je podstatne menej, cca 600 tisíc. Najobľúbenejším balíkom je štandardné predplatné, ktoré ponúka streamovanie v HD kvalite na dvoch zariadeniach súčasne. Zatiaľ čo kedysi stál tento balík 6 libier (cca 8 eur), teraz stojí 7 libier (cca 9 €). Určite tak nejde o nič dramatické.

Uvedená zmena sa okamžite vzťahuje na nových predplatiteľov. Súčasní predplatitelia dostanú upozornenie 30 dní predtým, ako sa nové ceny prejavia na ich účte.

Netflix uvádza, že vyššie ceny mu umožnia „pokračovať v investíciách do najlepších britských produkcií vo svojej triede a ponúkať širokú škálu kvalitných relácií a filmov“. Obsah vyrobený na britských ostrovoch zahŕňa hity ako The Crown, Bridgerton a Emily in Paris.

Dobrou správou pre slovenských predplatiteľov je zatiaľ to, že na našom území ku žiadnemu zdražovaniu v tejto chvíli nepríde. To sa však môže zmeniť v priebehu niekoľkých týždňov alebo mesiacov. Ak sa tak však stane, pôjde o zanedbateľné čiastky, ktoré si pravdepodobne ani nevšimnete.

VEĽKÁ BRITÁNIA ÍRSKO
Basic Nová cena £7 9 €
Navýšenie o +£1 + 1 €
Standard Nová cena £11 15 €
Navýšenie o +£1 + 2 €
Premium Nová cena £16 21 €
Navýšenie o +£2 + 3 €

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJGSM Arena
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here