Najväčšia streamovacia služba na svete nasleduje mnohé iné spoločnosti, ktoré sa rozhodli vyjadriť svoj nesúhlas s ruskou inváziou na Ukrajinu formou pozastavenia svojej činnosti v krajine. Rusi sa teda po novom musia spoliehať už len na svoje vlastné streamovacie riešenia.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Ako uvádza Variety, Ešte začiatkom minulého týždňa streamovacia služba oznámila, že pozastaví všetky budúce projekty a akvizície z Ruska, čím sa pripojila do zoznamu spoločností, ktoré s krajinou prerušili vzťahy.

Netflix mal rozpracované štyri ruské „originály“ vrátane kriminálneho thrillerového seriálu režisérky Daše Žuk, ktorého natáčanie bolo pozastavené.

Netflix tiež nedávno odmietol vysielať 20 ruských voľne šírených propagandistických kanálov, ktoré musel podľa ruských zákonov hosťovať. Už vtedy hrozilo, že v krajine úplne skončí.

Teraz spoločnosť podniká ďalší krok, pri ktorom už úplne vypína svoje služby a zatiaľ nie je jasné kedy a či vôbec ich niekedy spustí. „Vzhľadom na okolnosti sme sa rozhodli pozastaviť našu službu v Rusku,“ uviedol hovorca spoločnosti Netflix.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here