Apple plánuje už budúci mesiac predstaviť nové iPady, medzi ktorými nebudú chýbať ani prémiové modely Pro. Nadchádzajúca generácia dorazí s celou plejádou noviniek a vylepšení, spomedzi ktorých púta najväčšiu pozornosť čip Apple Silicon M3 a technológia OLED pre obrazovku. Najnovšie informácie však poukazujú na ďalší aspekt, ktorý poteší azda každého záujemcu.

Nový iPad Pro bude vďaka OLED obrazovke ešte tenší

Podľa portálu 9to5Mac bude nová generácie iPadu Pro výrazne tenšia ako súčasné modely. Web sa odvoláva na zdroje z dodávateľského reťazca, ktoré sú oboznámené s plánmi spoločnosti Apple a tvrdí, že väčšia verzia bude tenšia o viac ako 1 mm. Táto zmena sa môže zdať ako zanedbateľná, no v prípade generačnej obmeny bude badateľná.

Súčasný 12,9″ iPad Pro má hrúbku 6,4 mm, pričom nový model má mať hrúbku 5 mm. Čo sa týka 11″ iPadu Pro, ten má v súčasnosti hrúbku 5,9 mm, zatiaľ čo aktualizovaná verzia bude mať hrúbku 5,1 mm. Oba tablety môžu mať aj o niečo väčšie rozmery uhlopriečky.

iPad Pro
Zdroj: Unsplash / David Švihovec (úprava redakcie)

Zoštíhlenie tela naznačuje výraznú zmenu dizajnu, ktorú umožňuje ešte výraznejšia aktualizácia a to technológia displeja OLED. Zobrazovacie panely OLED sú tenšie ako panely LCD, čo spoločnosti Apple umožňuje zúžiť telo svojich tabletov.

Očakáva sa, že všetky nové iPady budú vybavené čipom Apple Silicon M3, ktorý bol prvýkrát predstavený minulý rok v aktualizovaných modeloch MacBooku Pro. Medzi ďalšie očakávané zmeny patrí aj MagSafe konektor, ktorý umožní lepšiu konektivitu.

Apple naposledy aktualizoval iPad Pro ešte v októbri 2022, kedy pridal procesor Apple Silicon M2, technológie Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3, hover funkciu pre Apple Pencil druhej generácie a podporu pre ProRes video. Je teda na čase, aby sa Kalifornská spoločnosť vytasila s ďalším upgradom.

Prečítajte si tiež  Budúci iPad Pro dostane zaujímavú novinku. Prepožičia mu ju základný iPad 10. generácie

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -