Nová generácia prémiových modelov iPadu Pro v posledných týždňoch poriadne pobláznila jablkovú komunitu. Špičkové tablety od Apple síce majú dostať hromadu vylepšení na čele s OLED obrazovkami, no pôvodné odhady poukazovali na rapídne zvýšenie ceny. Zdražovanie však nakoniec nemusí byť až tak alarmujúce, ako sa predpokladalo.

Podľa portálu DigiTimes by spoločnosť Apple mohla navýšiť ceny svojich budúcich iPadov Pro s OLED obrazovkami o maximálne 160 dolárov. Predtým sa hovorilo o hrozivom náraste, ktorý sa blížil k hranici až 700 dolárov za niektoré modely. V Cupertine si však zrejme uvedomili, že by to pre zákazníkov predstavovalo problém.

Zvyšovanie ceny iPadu Pro nebude až tak hrozivé ako sa zdalo

DigiTimes neuvádza konkrétny zdroj pre informáciu o zvýšení ceny, no v príspevku sa odvoláva na dodávateľský reťazec Apple. V tomto prípade však zmena navýšenia finálnej cenovky dáva väčší zmysel, ako v predchádzajúcich správach.

 

Zdroj: YouTube / ZONEofTECH (úprava redakcie)

Spoločnosť Apple sa síce snaží viac prepájať modelové rady iPadov a MacBookov, no mnoho potenciálnych záujemcov by v prípade rovnakej ceny radšej siahlo po laptope, ako po tablete. Tejto situácii sa chce Apple samozrejme vyhnúť.

Dôvodom zvýšenia ceny sú OLED panely, ktoré Apple ešte nikdy nepoužil v iPadoch. Táto technológia je výrazne drahšia ako LCD panely, čo ešte viac umocňujú špeciálne požiadavky zo strany Apple na svojich výrobných partnerov.

Medzi ne patrí napríklad veľmi tenký dizajn a použitie tandemovej technológie, ktoré sa vymyká štandardu v porovnaní s inými panelmi na trhu.

Nové modely iPadov by sa mali ukázať už koncom marca, počas očakávanej konferencie. Okrem iPadu Pro sa môžeme tešiť aj na iPad Air s procesorom M2 či väčšou 12,9″ LCD obrazovkou. Apple predstaví ku týmto zariadeniam aj nové príslušenstvo.

Prečítajte si tiež  Budúci iPad Pro dostane zaujímavú novinku. Prepožičia mu ju základný iPad 10. generácie

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -