Apple chce tento rok osviežiť ponuku svojich tabletov. Poriadnej dávky inovácií by sa mali dočkať prémiové iPady Pro, ktoré okrem OLED obrazoviek prinesú celú radu zmien. Jedna z nich by sa mala týkať prednej kamery.

Vývojár Steve Moser našiel v kóde systému iOS 17.4 náznak, že budúci iPad Pro bude mať kameru Face ID umiestnenú na šírku. Tento koncept už Apple používa v prípade základného iPadu 10. generácie. Takéto umiestnenie kamery je prospešné hlavne pri videohovoroch, kedy je používateľ presne vycentrovaný na stred zariadenia.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Predná kamera iPadu Pro zmení umiestnenie

V kóde, o ktorý sa Moser podelil s portálom MacRumors sa píše, že iPad musí byť orientovaný na šírku, keď sa nastavuje Face ID. Táto správa naznačuje, že vodorovná poloha bude predstavovať štandard pri používaní tabletu práve kvôli umiestneniu prednej kamery.

Apple presunul prednú kameru na stranu zariadenia pri iPade 10. generácie, aby sa dala používať v režime na šírku, nie na výšku. Zdá sa, že Apple chystá túto zmenu aj pre ďalšie modely iPadov.

iPad Pro je v súčasnosti jediný model iPadu, ktorý má Face ID a nie Touch ID. Podľa kódu je teda jasné, že Apple presunie prednú kameru z vrchu zariadenia na stranu. Gigant z Cupertina by však mohol už čoskoro pridať Face ID aj do iPadu Air, takže táto zmena by sa mohla vzťahovať na viacero modelov.

Podľa doterajších odhadov by sa nové modely iPadu Pro mali ukázať v apríli. Už čoskoro by sme sa tak mohli dozvedieť viac noviniek týkajúcich sa tohto high-endového zariadenia.

Prečítajte si tiež  iPad Pro extrémne zdražie: Bude to mať jasný dôvod

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -