Spoločnosť Apple sa dnes postarala o predtavenia hneď niekoľkých zaujímavých kúskov. Okrem upgradu nadupaného iPadu Pro a novej cenovo dostupnejšej Apple TV sme sa dočkali aj 10. generácie základného iPadu. V poslednom prípade si pre nás jablková firma prichystala zaujímavú novinku. Nový iPad 10 je vôbec prvý model iPadu s prednou kamerou orientovanou na šírku.

Ako sa podľa odhadov očakávalo, predná kamera nového iPadu sa teraz nachádza uprostred pravého rámčeka zariadenia. Pri držaní na šírku alebo pripojení k príslušenstvu, ako je Magic Keyboard Folio, je tak kamera priamo v strede zorného poľa používateľa. Táto orientácia môže pomôcť pri volaní cez FaceTime alebo pri nahrávaní videí na sociálne siete.

- Reklama -

Ultraširokouhlá predná kamera s 12 Mpx snímačom a 122-stupňovým zorným poľom naviac podporuje funkciu Center Stage. Tá má za úlohu automaticky otáčať a približovať snímaný objekt, aby bol obraz sústredený stále na používateľa či sledovaný predmet. Okrem toho je predná kamera totožná s kamerou iPadu deviatej generácie až na výnimku v podobe podpory Smart HDR 3.

iPad 10. generácie s videohovorom FaceTime na obrazovke
Zdroj: Apple

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -