Apple tento rok predstaví nový iPhone, ktorý na zadnej strane ponúkne trojicu šošoviek fotoaparátu. Ako sa dalo očakávať, na svete už sú aj rôzne makety, ktoré nám ho ukazujú. Teraz si ale môžete pozrieť úplný “strop”. Nový iPhone ešte ani nebol predstavený a už ho v Číne skopírovali

Nový iPhone ešte ani nebol predstavený a už ho v Číne skopírovali

Čína je krajina, kde dokážu behom niekoľkých mesiacov, týždňov či dní skopírovať snáď úplne všetko. Faky z číny nájdeme aj u nás prakticky na každom rohu. Tak ako s oblečením, aj pri spotrebnej elektronike treba dávať pozor na to, čo kupujete. Boli by ste prekvapený, koľko klonov iPhonu v skutočnosti existuje. Je síce pravda, že na našom trhu sa zas až tak často neobjavujú, niekedy ale predsa. Podozrivo nízka cenovka skrýva pod prezlečeným iOS, operačný systém Andorid. A to určite ten, kto túži po iPhone nechce.

No a hoci nový iPhone XI (ako ho zvyknú vo svete označovať) ešte ani nevidel svetlo sveta, už existuje produkt, ktorý ho hodnoverne skopíroval. Je to perfektná imitácia Apple zariadenia 2 mesiace pred tým ako ho firma vôbec predstaví. Môžu za to predovšetkým uniknuté schémy a CAD nákresy. Plagiátori si v tomto prípad dali záležať aj na kvalite spracovania. Zariadenie tvoria rovnaké materiály (kov či sklo) ako skutočný iPhone. Na prvý pohľad by ho človek nerozoznal.

6 vecí, ktoré by si mal skontrolovať pred kúpou použitého iPhonu. - svetapple.sk

Ako navonok, tak aj vo vnútri. Chyby sa ale našli

No a hoci to je robota skutočne obdivuhodná, ten čo tento dizajn vyrába s logami Apple na zadnej strane zariadenia predsa len pár chýb urobil. Nejde však o nič závažné. V prvom rade samotné logo Apple na zadnej strane nemá byť pri modeloch nahrádzajúcich model XS a XS Max (tak ako je na videu) v hornej časti tela ale skôr v jeho strete. Jedine nástupca modelu XR ho bude mať hore tak ako súčasné iPhony.

Druhá chyba je potom šošovka fotoaparátu, ktorá je úplne plochá. Každý z objektívov má mať podľa CAD schém trocha vystúpené miesto (zo skla) na mieste objektívov v smere do hora. Posledným zaváhaním avšak za toto výrobca nemôže je systém iOS. Na prvý pohľad je pomerne hodnoverný avšak po hlbšom skúmaní aj lajk uvidí, že tu niečo nehrá. Je to vlastne téma nahratá na Andoride, ktorá sa tvári ako systém od Apple.

Samozrejme, že tak ako iOS určite nefunguje ani z 50% percent. Faktom teda ostáva, že si pri kúpe iPhonu treba dávať pozor. My si tak budeme musieť ešte počkať do septembra a určite žiadne takéto pochybné zariadenie nekupovať.

zdroj: 9to5mac

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here