Už niekoľko mesiacov sa predpokladá, že budúca generácia iPhonu SE by sa konečne mohla dočkať nového vizuálu. Za toto tvrdenie sa postavil aj známy analytik a leaker Jon Prosser, ktorý tvrdí, že nové „eséčko“ skutočne dostane dizajn iPhonu XR. V nadchádzajúcej generácii cenovo najdostupnejšieho iPhonu sa dočkáme definitívneho odstránenia tlačidla Home Button.

Prečítajte si tiež  Zmena, ktorá na seba nechala dlho čakať. Takto bude vyzerať iPhone SE 4

Vo videu na svojom youtubovom kanáli Front Page Tech Prosser upresnil, že iPhone SE štvrtej generácie bude mať v skutočnosti rovnaký dizajn ako iPhone XR z roku 2018. Táto zmena je pravdepodobná vzhľadom na to, že dizajn prvej generácie iPhonu SE vychádzal z iPhonu 5S z roku 2013. V ďalšej generácii sme sa dočkali tela iPhonu 8 z roku 2017 a preto je tento krok celkom logickým scenárom.

Zbohom legendárny Home Button

Najnovšie informácie rozširujú Prosserovo pôvodné tvrdenie z augusta. Hovoriť o bližších špecifikáciách tohoto zariadenia by však bolo príliš náhle, nakoľko Apple ho v najbližších mesiacoch nepredstaví. Je však jasné, že spoločnosť Apple sa rozhodne pre starší hardvér (mimo interného čipu) aby čo najviac okresala náklady a cenu výsledného zariadenia.

Koncept iPhone SE 4. generácie
Zdroj: Jon Prosser & Ian Zelbo

O zmene dizajnu sa hovorilo už pred uvedením modelu tretej generácie na trh začiatkom tohto roka. Prosserovo najnovšie tvrdenie sa zhoduje s nedávnou predpoveďou analytika obrazoviek Rossa Younga, ktorý uviedol, že iPhone SE novej generácie bude mať 6,1″ displej s klasickým výrezom „notch“.

Čo hovoríte na dlho žiadanú zmenu dizajnu v prípade iPhonu SE vy? Uvítali by ste cenovo dostupný iPhone SE v tele XR, alebo ste skôr za zaužívaný vizuál s tlačidlom Home Button? Podeľte sa s nami v komentároch pod článkom.

Koncept iPhone SE 4. generácie
Zdroj: Jon Prosser & Ian Zelbo

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here