Apple minulý týždeň predstavil nové počítače Mac s čipom Apple Silicon M3, ktoré ponúkajú extrémnu dávku rýchlosti a výkonu. Po novom však majú k dispozícii aj bezkonkurenčnú hodnotu v kategórii nabíjania.

Nový dokument spoločnosti Apple uvádza, že najnovšie MacBooky Pro 16″ s čipmi z rodiny M3 dokážu cez USB-C dosiahnuť rýchle nabíjanie 140 W, ak použijú 240W kábel USB-C. Predchádzajúce MacBooky Pro z roku 2021 a 2022 mali možnosť rýchleho nabíjania 140 W len cez MagSafe 3 s káblom USB-C, ktorý bol súčasťou balenia, pretože porty USB-C podporovali maximálne 100 W.

Nová generácia MacBooku Pro 16″ však môže byť nabíjaná v hodnote 140 W cez MagSafe alebo cez USB-C, ak sa použije napájací adaptér 140 W+ a 240W kábel. táto zmena sa však netýka menších modelov so 14″ uhlopriečkou.

Extra rýchleho nabíjania sa dočkala iba 16″ verzia

Táto novinka sprístupňuje majiteľom 16″ MacBookov Pro s čipom M3 viac možností nabíjania no treba mať na pamäti, že 240W káble majú obmedzenú rýchlosť prenosu dát na úrovni USB 2.0.

USB-C nabíjací kábel pre MacBook pro
Zdroj: Apple

Ak sa chcete dozvedieť viac informácií o nových modeloch MacBookov Pro 14″ a 16″ či iMacu novej generácie, ktoré Apple predstavil len pred malou chvíľou, určite si nenechajte ujsť novinky týkajúce sa konferencie Scary Fast na tomto odkaze.

Prečítajte si tiež  Apple vyvíja vlastné batérie pre MacBooky, ktoré ponúknu rekordnú výdrž

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -