Zdá sa, že Apple okrem čipov Apple Silicon už čoskoro pridá do MacBookov ďalší komponent z vlastnej produkcie. Podľa informácií z dodávateľského reťazca kalifornská spoločnosť pracuje na vlastných batériách s podstatne lepším výkonom a výdržou, ktoré použije v zariadeniach od roku 2025.

Apple sa zaoberá vlastnou technológiou batérií od roku 2018, pričom sa momentálne sústreďuje na získavanie patentov a nábor nových zamestnancov pre tento projekt. Spoločnosť sa údajne snaží vytvoriť úplne nový druh batérie s diametrálne vyšším výkonom. Tento cieľ chce dosiahnuť tým, že sa priamo zapojí do výberu materiálov.

Apple sa zrejme zameriava na materiály katódy batérie, ktoré určujú jej výkon, energetickú hustotu a stabilitu. Batéria bude používať úplne iné zloženie ako tie, ktoré sú momentálne dostupné na trhu.

MacBook sa dočká rekordnej výdrže batérie 

Firma podľa informácií zvažuje použitie uhlíkových nanorúrok na zlepšenie vodivosti materiálov batérie, čím by sa dosiahol lepší výkon z menšieho množstva materiálov.

Apple sa tiež snaží zvýšiť podiel kremíka v batérii a nahradiť grafit, aby sa zvýšila kapacita a skrátil čas nabíjania.

MacBook Pro
Zdroj: Apple

Výsledkom by mal byť inovatívny typ batérie, ktorý ešte doteraz nebol komerčne použitý. Nadobudnuté skúsenosti by mohol Apple následne využiť aj v ďalších zariadeniach, pričom najčastejšie skloňovaným produktom je náhlavná súprava Apple Vision Pro. Jej najväčším problémom je podľa testerov práve nedostatočná výdrž batérie, ktorá vydrží len dve hodiny.

Prečítajte si tiež  V tomto smere procesor M3 totálne sklamal: Apple urobilo ďalšie zbytočné obmedzenie
Loopi
REKLAMA

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -