Predstavenie nových jablkových systémov sa nezadržateľne blíži a spolu s tým sa na povrch vynára čoraz viac teórií a odhadov zo strany analytikov. V hľadáčiku renomovaného leakera Marka Gurmana sa tentokrát ocitol watchOS 9. Cieľom spoločnosti Apple je podľa neho rozšíriť množstvo funkcií, ktoré sa objavia nie len v najnovšej generácii hodiniek.

Prečítajte si tiež  Nová zdravotná funkcia pre Apple Watch príde už tento rok. Senzor krvného tlaku to však nebude

Jednou z očakávaných noviniek má byť nový režim, ktorý bude umožňovať používanie funkcií hodiniek aj v novom úspornom stave. Momentálne režim Power Reserve na hodinkách Apple Watch umožňuje používateľom vidieť čas len pomocou jednoduchých digitálnych hodín a všetky ostatné funkcie hodiniek sú vypnuté. To by sa malo vo watchOS 9 zmeniť.

Podľa novej správy agentúry Bloomberg chce spoločnosť Apple túto funkciu výrazne vylepšiť. Nové zameranie režimu nízkej spotreby energie by zákazníkom umožnilo spustiť aplikácie bez toho, aby spotrebovali rovnaké množstvo batérie ako v štandardnom móde. Vďaka tomuto prispôsobeniu by sa tak životnosť hodiniek na jedno nabitie ešte viac predĺžila.

Zdroj: iMore

Mark Gurman tiež tvrdí, že hodinky Apple Watch získajú nové typy tréningov, budú sledovať nové metriky počas cvičenia a rozšíria systémové funkcie sledovania spánku s operačným systémom watchOS 9.

Apple taktiež pripravuje aj aktualizácie mnohých zabudovaných ciferníkov hodiniek. Podľa Gurmana sa dočkáme osvieženia už existujúcich ciferníkov, ktoré nadobudnú viac atribútov. Mnohé z ciferníkov Apple nedržali krok s dizajnom samotného hardvéru Apple Watch, napríklad im chýbali moderné štýly kompilácií a plne nevyužívali výhody väčšej obrazovky.

Prečítajte si tiež  Komentár: Ani dizajn, ani málo funkcií. Najslabšou stránkou Apple Watch je batéria

Systém watchOS 9 bude oficiálne oznámený na konferencii WWDC 2022 spolu so systémami iOS 16, macOS 13 a tvOS 16. Konferencia sa začína 6. júna a bude trvať do 10. júna. Čo by ste v nových jablkových systémoch privítali najviac vy? Podeľte sa s nami o váš názor v sekcii komentárov pod článkom.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -